Toplam 66 teknenin katılımıyla gerçekleştirilen yarış haftası başarı ile tamamlandı. Yarışlarda 13 ülkeden 513 yelkenci, 6 ayrı grupta düzenlenen yarışların 4’ünü tamamladı.

Tekneler; IRC 1, IRC 2, IRC 3, IRC 4, IRC CHARTER 1 , IRC CHARTER 2 ve IRC CHARTER 3 olmak üzere 7 farklı divizyonda yarıştı. Kayıtların tamamlanmasının ardından, Göcek D-Resort tarafından organize edilen açılış kokteyli ile yarış haftası başladı. Dört günde gerçekleştirilen toplam 4 yarış sonunda düzenlenen törenlerde, gün yarışları birincilerine ve Overall’da ilk 3 dereceye giren ekiplere ödülleri verildi. Yarışa katılan tekneler, her sene olduğu gibi bu yıl da ana sponsor olan D-Marin Göcek Marina’nın ev sahipliğinde ağırlandı. Yarış haftalarının sponsorlarından olan D Resort ve D.T.O. Kendi adına düzenlenen bir yarış için yarışçılara gün kupası verdi. 24.Göcek İlkbahar Yarış Haftasına katılan ekipler, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını da etkinlik gecesinde kutladılar. 24. Göcek İlkbahar Yarış Haftası başarı ile tamamlandı. Bu yıl kasım ayında düzenlenecek olan 22.Göcek Sonbahar Yarış Haftası , 04-08 Kasım 2024 tarihleri arasında yapılacak.

Overall da Birinci olan ekipler;

IRC 1 Grubu Kazananı Ekip – Wings Racing

IRC 2 Grubu Kazanan Ekip – My Olga

IRC 3 Grubu Kazanan Ekip –Hıt Ten Ten

IRC 4 Grubu Kazanan Ekip – Space Jockey

IRC Charter 1 Grubu Kazanan Ekip - Imagine

IRC Charter 2 Grubu Kazanan Ekip –Storm Dancer

IRC Charter 3 Grubu Kazanan Ekip –OrionWhatsapp Görsel 2024 05 18 Saat 16.19.17 2Aaf64FbIRC 1-IRC 2 Gruplarında en iyi zamanı elde eden Wings Racing teknesi ile Fırat Şahin ve ekibine GYC Özel Kupasını, IRC 3-IRC 4 Gruplarında en iyi zamanı elde eden Hıt Ten Ten teknesi Alexsandr Perezhosın ve ekibine Gençlik ve Spor Özel Kupasını, IRC Charter Gruplarında en iyi zamanı elde eden Imagine teknesi Sıarheı Martynkou ve ekibine GYC Özel Kupası verildi.

Editör: Esra Kapıcı