TFF 2. Lig kırmızı gurupta mücadele eden Fethiyespor, Cumartesi günü deplasmanda karşılaştığı Düzce Cam Düzcespor ile 0-0 berabere kalarak 1 puan ile evine döndü. Beraberliğin ardından evinde iyi bir skor almak isteyen lacivert beyazlılar, Aksaray maçı hazırlıklarına başladı. Çarşamba günü saat 14.00’te Fethiye Şehir Stadı’nda oynayacak maçta 11. Sırada bulunan Aksaray Belediyespor’u taraftarın gücüyle yenmek istediklerini kaydeden Dinçel, maça iyi bir şekilde hazırlandıklarını söyledi. Galibiyet amaçlı gittikleri deplasmandan puan farkını koruma mantığıyla geri döndüklerini belirtip, Aksaray maçına Şahan ve Ömer Mert eksiğiyle çıkacaklarını kaydeden Dinçel, “Biz iç saha avantajını kullanıp çarşamba günü Aksaray’ı taraftarlarımızla birlikte geçmek istiyoruz” dedi.

“En Az Dört Net Pozisyonla Maçımızı Bitirdik”

Fethiyespor Teknik Direktörü Selahaddin Dinçel, “Biz cumartesi günü deplasmanda Düzce maçını oynadık. Maç öncesi 8 günlük periyotta 3 resmi müsabaka yapacağımızı bilerek hazırlandık. Düzce takımı, bizim maçtan önce Erzincan’la oynadığı maçta yapmış olduğu iyi mücadele, aldığı bir puanın morali ile galip gelme isteğini biliyorduk. Tabi bizim aramızda olan puan farkını şartlar ne olursa olsun korumak ve arttırmak için biz Düzce müsabakasına çıktık. Müsabakanın ilk bölümünde istediğimiz oyunu sahaya yansıtamadık. Özellikle ilk 10-15 dakika iyi başladık. Fakat 15. dakikadan 40. dakikaya kadar takip daha etkiliydi. Biz o anda o ritmi yakalayamadık. Top bizim oyunumuzda daha az kaldı. Fakat ikinci yarı daha farklı bir Fethiyespor sahadaydı ve girdiğimiz net pozisyonları değerlendiremedik. Direkten dönen topumuz var. Genel anlamda bakıldığında en az dört net pozisyonla maçımızı bitirdik. Rakibin de ilk yarı girdiği iki pozisyon var diyebilirim. Maç öncesi eğer galip gelemezsek kesinlikle en kötü bir puanla dönelim aradaki puan farkını koruyalım mantığıyla hareket ettik” ifadelerini kullandı.

“İki Eksik İle Aksaray Maçına Hazırlanıyoruz”

Çarşamba günü oynayacakları Aksaray maçının hazırlıklarına başladıklarını söyleyen Selahaddin Dinçel, “Çarşamba günü iç sahada Aksaray maçı oynayacağız. Biliyorsunuz 8 günde 3 maç periyodunun 2.sine çıkacağız. Deplasman performansı çok iyi olan bir Aksaray kolay gol yemeyen, takım savunmasını iyi olan bir takımı ile oynayacağız. Biz iç saha avantajını kullanıp çarşamba günü Aksaray’ı taraftarlarımızla birlikte geçmek istiyoruz. Şahan maç öncesi bir problem yaşadı. Ayrıca sarı kart cezalısı. Aksaray maçınca olmayacak. Ömer Mert Gündüz ise takımda çalışmalara başlamadı. İzmir’deki tedavisi bitti şu anda fizyoterapistimizle birlikte çalışıyor. Sanıyorum önümüzdeki hafta takımla birlikte çalışmalara başlayacak. Şu anda iki eksik ile Aksaray maçına hazırlanıyoruz. Çarşamba günü iç sahada Aksaray’ın engelini inşallah birlikte aşacağız” şeklinde konuştu.

Editör: Onur Çadır