Fethiye Belediyesi ve Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) katkılarıyla, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) çatısı altında kurulan stantta tüm dünyadan turizm profesyonelleri ile yüz yüze görüşmelerin yanı sıra, Fethiye’nin tarihi ve turistik mekânları görücüye çıkarıldı.

Her yıl tüm dünyadan turizm profesyonelleri, ülke başkanları, bürokratlar ve seyahat meraklısı binlerce ziyaretçiyi ağırlayan ITB Berlin Fuarı’nda Fethiye’yi FTSO Yönetim Kurulu Üyesi Emre Başaran, TÜRSAB Batı Akdeniz BTK Başkanı Özgen Uysal, YDA Dalaman Havalimanı İş Geliştirme Direktörü Orçun Sungur ve FTSO eski Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Erdem’in başı çektiği heyet temsil ediyor.

TGA çatısı altında kurulan stantta tüm dünyadan turizm profesyonelleri ile 3 gün boyunca ikili görüşmeler gerçekleştirilecek. Özellikle tur operatörleri ile yapılacak görüşmeler Fethiye ve Seydikemer’in 2024 turizm potansiyeline ilişkin sinyaller verecek.

Fuara ilişkin açıklamalarda bulunan FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, “Son dönemde ‘Fethiye’ adıyla katıldığımız tüm fuarlardan, olumlu haberlerle döndük. ITB Berlin Fuarı’da bölgemiz için önemli bir yere sahip. Tur operatörleri ile yapılacak görüşmelerin rezervasyonların artışında ve yeni uçuşların konulmasında etkili olacağını düşünüyoruz. 2024 yılında turizm sezonunu erken açmak ve geç kapatmak hedefimiz var. Fethiye ve Seydikemer özelinde hazırlıklarımızı bu yönde sürdürüyoruz. Almanya’dan gelecek olumlu haberlerle bu hedefe ulaşacağımıza inancımız tam. Standın kurulmasında emeği geçen belediyemize ve stantta görev alan tüm katılımcılara teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.” dedi.

2024 03 05 Almanya’da Fethi̇ye Tanitiliyor (5)2024 03 05 Almanya’da Fethi̇ye Tanitiliyor (2)2024 03 05 Almanya’da Fethi̇ye Tanitiliyor (4)2024 03 05 Almanya’da Fethi̇ye Tanitiliyor (1)

Editör: Esra Kapıcı