Kısa adı FETAV olan Fethiye Turizm Tanıtım Kültür Çevre Ve Eğitim Vakfının anneler günü nedeniyle Beşkaza Meydanında düzenlendiği iki gün açık kalacak olan kermese ilgi yoğun oldu.

Yaklaşık 90 stanttın kurulduğu kermeste gıda ürünlerinden, hediyelik eşya ve oldukça değişik el sanatları ürünleri satılıyor. Kermesin gelirinin ise öğrencilere burs olarak verileceği kaydedildi.

Fethiye’de pek çok anlamlı etkinliklere imza atan FETAV anneler günü nedeniyle kermes düzenledi. Beşkaza meydanındaki kermeste kısa adı SAYAP olan Sağlıklı Aktif Yaş Alma Programı ekibinin korosu Türk sanat müziği konseri verirken iki gün sürecek kermes yöredeki yerli ve yabancı turistler tarafından da ilgi gördü. Kermeste gıda ürünlerinin yanı sıra el işi göz nuru el sanatları ürünleri satıldı. Kermeste statlardan elde edilen gelirin FETAV öğrenci bursu olarak kullanılacağı bildirildi. FETAV Müdürü Dilek Dinçer anneler günü etkinliği düzenledik. İçinde dans, müzik ve Çocuk etkinlikleri de var. Katılım güzel. Yaklaşık 90 stant var. Pazartesi günü de açık olacak. Kermesin geliri öğrencilere burs olarak verilecek. Tüm annelerin gününü kutluyorum” dedi.

FETAV gönüllüsü Mine Akçal ise “Tüm annelerin gününü kutluyorum. Herkes evlatlarına, annelerine sevgi, saygı göstermelerini” ifadelerini kullandı. Kermese katılanlarda annelerin gününü kutladılar.

Editör: Onur Çadır