Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ile iş insanı Niyazi Mete; Akarca mahallesi 890. sokakta inşaatı devam eden Otizm Parkı'nda incelemede bulundular.
Başkan Karaca Ve Hayırsever İş İnsanı Mete Otizm Parkı İnşaatını İnceledi (1)

Medya mensuplarına inşaat sahasında açıklama yapan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca; "Dünyada her yeni doğan 38 bebekten birisi otistik doğuyor. Bölgemizde 1000 - 1500 arasında otistik birey var" dedi.  Otizm konusuna dikkat çekmek için örnek bir projeye imza atan Fethiye Belediyesi, özellikle otizmli çocukların akranlarıyla zaman geçirip, sosyal etkinliklerini çoğaltarak eğlenmelerini ve toplumla kaynaşmalarını hedefleyen Otizm Parkı için çalışmalarını yoğun biçimde sürdürüyor. İnceleme ve değerlendirme toplantısına Otizm Derneği Başkanı Fatma Dilek Yüksel, Dernek Başkan yardımcısı Dr. Engin Deniz, Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Necdet Yaman, Fethiye Belediyesi danışmanı Yavuz Topateş, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ali Rıza Kıroğlu, Destek Hizmetleri Şube Müdürü Cansu Karagöz, proje kontrolörü, inşaat mühendisi Nur Boz da hazır bulundular. Eylül ayında hizmete girmesu beklenen Niyazi Mete Otizm Parkı, sadece Fethiye'de değil, aynı zamanda Muğla'daki ilk otizm merkezi olacak.Başkan Karaca Ve Hayırsever İş İnsanı Mete Otizm Parkı İnşaatını İnceledi (2)“Güzel Bir Proje İçin Hayırseverlerimizle Birlikte Buluşacağız”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca konu ile ilgili, "Seçimlerden önce buranın temelini atmıştık. Hayırseverimiz Niyazi Mete öncülüğünde burada biz Muğla’mızda bir ilki gerçekleştiriyoruz. İlk defa bir otizm merkezini Fethiye’mizde hep beraber Eylül’ün ilk haftası buranın açılışını gerçekleştireceğiz. Biz de bu gün dernek başkanlarımızla birlikte hayırseverlerimizle burada incelemeler yapıyoruz. Sizler de görüyorsunuz buradaki inşaat son hızlıyla devam ediyor ve dediğimiz gibi Eylül’ün ilk haftası itibari ile faaliyete geçirmeyi düşünüyoruz. Öncesinde de dernek başkanlarımız ve sosyal yardım işleri müdürümüz ile birlikte toplantılar yapacağız. Bunun içerisindeki fonksiyonlarını konuşacağız. Burada kimler çalışacak neler yapacağız onunla ilgili çalışmaları yapacağız. Bu bölgede 1100’ün üzerinde otizmli çocuğun olduğunu sayın dernek başkanımız bizlere iletti. Genele baktığımız zaman da 4500 dezavantajlı engelli evlatlarımız bu bölgede yaşıyor. Biz onlara destek olmak adına da sosyal belediyeciliğin gereği neyse biz dernek başkanlarımızla birlikte çalışmaya devam ediyoruz. Öncesinde birçok açılışlarda da sizlerle beraber olmuştuk. Alzheimer merkezinin açılışında olmuştuk, zihinsel engelliler derneğinin açılışında da değerli başkanımızla birlikte yapmıştık. Önümüzdeki süreç içerisinde birçok müjdelerle önümüzdeki 5 yıl içerisinde yine Fethiye halkımızın karşısında olacağız. Yine güzel bir proje için hayırseverlerimizle birlikte buluşacağız. Onu da önümüzdeki günlerde müjde olarak Fethiye halkına sunacağız. Biz tekrardan bu tesisin yapımında bizlere büyük destek veren sayın hayırseverimiz Niyazi Mete’ye sizler huzurunda çok teşekkür ediyorum." dedi.
Başkan Karaca Ve Hayırsever İş İnsanı Mete Otizm Parkı İnşaatını İnceledi (6)Başkan Karaca Ve Hayırsever İş İnsanı Mete Otizm Parkı İnşaatını İnceledi (5)Başkan Karaca Ve Hayırsever İş İnsanı Mete Otizm Parkı İnşaatını İnceledi (3)

Editör: Onur Çadır