Fethiye, Kurban Bayramı tatilinde yerli turist akınına uğradı. Tatilciler, dünyanın dört bir yanından gelen turistlerin hayranlıkla ziyaret ettiği Ölüdeniz Mahallesi'ni görmek için akın etti. Muhteşem denizi ve eşsiz doğasıyla ün salan Ölüdeniz, bayram süresince yoğun bir araç trafiği yaşadı. Bayram boyunca toplamda 70 bin araç Ölüdeniz’e giriş yaptı. İlk gün 16 bin 153 araç, ikinci gün 18 bin 122 araç, üçüncü gün 19 bin 645 araç ve son gün ise 16 bin 522 araç Ölüdeniz'e geldi.

Turizm merkezi olan bu mahalleye, dört gün süren bayram tatili boyunca yaklaşık 210 bin tatilcinin ziyaret ettiği tahmin ediliyor. Yerli turistlerin yanı sıra, yabancı turistlerin de ilgisini çeken Ölüdeniz, bayram tatili boyunca adeta bir insan seliyle karşılaştı.  

Tatilciler, Ölüdeniz'in berrak sularında serinleyip, plajda güneşlenmenin yanı sıra bölgedeki doğa sporlarına ve tekne turlarına katılarak unutulmaz bir tatil deneyimi yaşadı. Özellikle Babadağ'dan yapılan yamaç paraşütü, tatilcilerin en çok dikkatini çeken aktiviteler arasında yer aldı. 

Bayram’da Ölüdeniz’e 70 Bin Araç Giriş Yaptı (10)Bayram’da Ölüdeniz’e 70 Bin Araç Giriş Yaptı (5)Bayram’da Ölüdeniz’e 70 Bin Araç Giriş Yaptı (1)

Editör: Onur Çadır