Seydikemer’de yer alan Kayadibi Şehit Er Feruz Zorlu Ortaokulu, Beşkaza'nın Yiğitleri Yörükler Şenliği'ne ev sahipliği yaptı. Kayadibi Mahallesi'nde bulunan çok amaçlı sosyal tesislerde düzenlenen şenlik, yerel halkın yoğun ilgisiyle karşılandı. Şenlik boyunca birbirinden değerli sanatçılar sahne alarak katılımcılara unutulmaz anlar yaşattı. Programın sunuculuğunu Ramazan Kıvrak üstlendi. Sahnede ise İsmail Peynirci, Mevlüt Göçmez, Vedat Karakaya, İsmail Uzunoğlu, Rüzgar Ege Dereli ve Burhan Abacı kulakların pasını sildi. Her biri, farklı ve özel türküler seslendirerek izleyicilere müzik ziyafeti sundu. Şenliğe Milas ve Bodrum’dan katılan Yörük dernekleri ise yöresel halk oyunları gösterileri yaptı. Etkinlik, Yörük kültürünü tanıtma ve yaşatma amacıyla düzenlenirken, aynı zamanda toplumsal birlik ve beraberliğin pekişmesine de katkı sağladı. Şenliğe katılan vatandaşlar, geleneksel Yörük kültürünün canlı tutulduğu bu tür etkinliklerin devam etmesini temenni etti.
Erhan Kırca 200 Bin TL ile Şenlik Ağası Oldu
Kayadibi Şehit Er Feruz Zorlu Ortaokulu’nın ihtiyaçlarını karşılamak için düzenlenen ağalık ihalesine 5 kişi katıldı. Kıran kırana geçen ihalede Gizlikent Şelalesi Tava Dondurmacısı Erhan Kırca 200 Bin TL ile şenlik ağası oldu. 
Program etkinliğe katkı sağlayanlara plaketlerin takdim edilmesiyle son buldu.

Whatsapp Görsel 2024 05 31 Saat 18.41.06 Ed8Ab297Whatsapp Görsel 2024 05 31 Saat 17.31.43 1A159605Whatsapp Görsel 2024 05 31 Saat 17.31.44 83A8Da20

Beşkaza'nın Yiğitleri Yörükler Şenliği Seydikemer’de Coşkuyla Kutlandı (18)Beşkaza'nın Yiğitleri Yörükler Şenliği Seydikemer’de Coşkuyla Kutlandı (15)Beşkaza'nın Yiğitleri Yörükler Şenliği Seydikemer’de Coşkuyla Kutlandı (14)Beşkaza'nın Yiğitleri Yörükler Şenliği Seydikemer’de Coşkuyla Kutlandı (7)Beşkaza'nın Yiğitleri Yörükler Şenliği Seydikemer’de Coşkuyla Kutlandı (4)Beşkaza'nın Yiğitleri Yörükler Şenliği Seydikemer’de Coşkuyla Kutlandı (1)

Editör: Onur Çadır