Cüneyt Arkın’ın vefat etmesi Tüm Türkiye’yi yasa boğdu.  Unutulmaz filmleriyle Türk sinemasına damga vuran ünlü oyuncu 85 yaşındaki Cüneyt Arkın, hayatını kaybetti. Evinde rahatsızlandığı ve kaldırıldığı Beşiktaş'taki özel bir hastanede hayatını kaybettiği öğrenildi.

 Cüneyt Arkın’ın unutulmaz filmlerinden birisi de 1977 yılında bir bölümü Fethiye’de çekilen “Satılmış adam” oldu. Yönetmenliğini 1987 yılında vefat eden Remzi Aydın Jontürk’ün yaptığı filmin başrollerinde Cüneyt Arkın, Perihan Savaş, 2005 yılında vefat eden Nejat Özbek oynamıştı.

Mahmut, töreye karşı gelerek düşman ailenin oğlu Tezcan’la birlikte olan kendi kızı Zeynep’i öldürmesi için Halil’i (Cüneyt Arkın) tutar. Zeynep ile Tezcan, Mahmut’tan kurtulmak için Fethiye’ye kaçmıştır. Halil, Fethiye’ye gidip Zeynep ve Tezcan’ın izini bulur. Halil, onları Mahmut’a teslim etmek üzere zorlu bir yolculuğa çıkarır. Bu yolculukta türlü badireler atlatan üçlü birbirleriyle yakınlaşacak, geçmişlerini sorgulayacaklardır.

1977 yılında çevrilen filmde mekan olarak Fethiye Kordonu, Fethiye Kalesi’nin bulunduğu Debboy Mevkii, Kayaköy ve Ölüdeniz sahili kullanıldığı görülüyor.

Filmde rol alan oyuncuların büyük çoğunluğu ise vefat etti.

Cüneyt Arkın'ın Fethiye'de çektiği film, "Satılmış adam" filmidir. Satılmış adam filmde Cüneyt Arkın, Perihan Savaş, ve Nejat Özbek oynamıştır. 

Editör: Haber Merkezi