Dinçel, Ligi sıkıntı yaşamadan bitirmeyi hedeflediklerini belirterek, stres yaşamadan bunu yerine getirdiklerini söyledi.

Dinçel “Düşme hattının çok takımı ilgilendirmesi, özellikle ligin ikinci yarısının ikinci bölümünün çok daha zor geçmesine sebep oldu. Playoff mücadelesi veren takımların gerek şampiyonluk kovalaması gerek playoff içinde yer almak istemeleri her maçın önemini çok daha farklı bir pozisyona getirdi ve o önemi arttırdı. Biz Fethiye spor olarak birçok takımın yaşadığı sıkıntıyı stresi hiçbir şekilde yaşamadan, normal bir şekilde sezonu bitirdik. Bizim öncelikli hedefimiz teknik heyet olarak, ben teknik sorumlu olarak şunu yapmam gerekiyordu. Her oyuncumuzun bireysel performansını bir tık dahi arttırsak bu bizim için kardır, bizim için gelişmeydi." Aynı zamanda, o bireysel performansı arttırmanın yanında takım olarak hareket etmeyi de beraberinde getirirsek ikinci yarıda sıkıntı yaşamayacağımızı söylemiştim. Bugün geldiğimiz noktada yapmış olduğumuz değerlendirmelerde oyuncularımızın bireysel performanslarında artış olduğunu gözlemledik. Özellikle takım oyununu ve güçlü oyunun haftalar ilerledikçe daha da oturduğunu ve ortaya çıktığını gözlemledik” dedi.

“Altyapımızdaki gençleri de değerlendirdik”

İç saha performanslarının iyi olduğunu fakat deplasmanda iç saha performansını tamamlayamadıklarını belirten Dinçel “Bu da ikinci yarının o çetin geçmesinden zorluk derecesinin yüksek olmasından da kaynaklanıyor. Biraz daha rahat konumda olmamızdan dolayı altyapımızdaki gençleri de bünyemizde görme ve değerlendirme fırsatı bulduk. Özellikle altyapı hocalarımızda, altyapıda çalışan tüm görevlilerimizde tüm gruplardaki gelecek vaat eden oyuncuları yaşa bakmaksızın inceleme fırsatı bulduk ve bu oyuncuların bir kısmını biz A takım bünyesinde antrenmanlarımıza dahil ettik. Ve son 2 hafta kadro içerisinde değerlendirdik. Son hafta itibariyle de forma şansı verdik. Belki hayatlarında ilk kez profesyonel olarak profesyonel düzeyde süre aldılar. Bu gelişmeler tabii ki bizi memnun etti ama önemli olan şu, bugün bu oyuncuları bu genç oyuncuları antrenmana çıkarıp bünyede tutmak değil onları. Bu takımın asli oyuncusu olarak görmek esas hedef. Bu sadece bir adım, bir başlangıç” dedi.

“1 Hafta ara verdik, devam edeceğiz”

Selahaddin Dinçel yeni statü gereği gençlerin önemli olduğunu vurgulayarak “Sezonu bitirmemize rağmen bir haftalık bir boşluk verdik. Önümüzdeki pazartesi günü itibariyle yaklaşık 4 haftalık genç oyuncularla bir antrenman programımız var. Sezon bitmesine rağmen onlar önümüzdeki sezon başı kampına hazırlamayı planlıyoruz. Sadece genç oyuncu değil, A takımın içerisinde genç statüsünde bulunan oyuncular da bu grubun içerisine dahil olacak ve Kurban Bayramı öncesine kadar tesislerimizde çalışmalarına devam edecekler ve sezon başarılı kampına A takımla birlikte hazırlanacaklar” dedi.

“Yeni statü çok önemli”

Gelecek sezon için federasyonun belirlediği statü hakkında bilgiler veren Dinçel “Federasyonun getirdiği kurallar herkes tarafından bilinmiyor. Tabii biz birebir biliyoruz, işin içinde olanlar olarak. Saha içerisinde bizim ligimizde zorunlu olarak 2 genç oyuncu oynatma mecburiyeti var, kural var. Ayrıca, maç kadrosu içerisinde geçtiğimiz sezon 4 oyuncu bulunuyordu. 21 kişilik kadroda bu sezon 6 oyuncu bulunacak ve 25 kişilik bir A takım listesi var. Bu 25 kişilik A takım listesinde 10 tanesi yaşı küçük, 15 tanesi yaşı büyük diye nitelendirdiğimiz oyuncu grubu olacak. Bu da ister istemez, bugün gerek teknik adamladım gerek bu liste yetkilisi olan özellikle transfer komitesinin çok ince eleyip sık dokuyarak hareket etme mecburiyetini doğuruyor. Bugün birçok transfer yapabilir ama Ağustos ayında sonunda ilk başlarken federasyona vereceğin 20-25 kişilik isim listesinde zorlanabilirsin. Belki transfer ettiğin oyuncuyu o 25 kişilik listeye alamayabilirsin. Bu gerçekten ciddi bir hesabı gerektiriyor. O yüzden biz de her koşulu, her şartı düşünerek hareket etmeye çalışıyoruz. İnşallah Fethiyespor önümüzdeki sezon istediği ve belirlediği hedefe ulaşır” dedi.

“Gelecek sezon buradayım”

Selahaddin Dinçel gelecek sezonda Fethiyespor’da olduğunu belirterek “Buradayım, sözleşmem devam ediyor ve hiç ara vermeden çalışmaya devam ediyoruz. Sadece sezonda yük binen oyuncular maçı olan oyuncular şu an tatillerde izindeler ve sözleşmesi biten oyuncular var. Sözleşmesi devam eden oyuncular var. Ben sezon sonu raporumu yönetime verdim. Onlarda herhalde yavaş yavaş oyuncularla görüşüp rapor doğrultusunda ve kulübün bütçesi doğrultusunda hareket edeceklerdir diye düşünüyorum” dedi.

Editör: Sedat Ünal