Fethiye Belediyesi Kürek takımı antrenörü Nasuf Dinçer, Akrilik Boya ile yaptığı resimleri görücüye çıkardı. Dinçer'in, Fetav etkinlik merkezinde açtığı akrilik boya resim sergisinin gelirinin tamamı, öğrencilere burs sağlanması için Fetav'a bağışlanacak.

Nasuf Dinçer ‘Bunlar, internetten öğrenerek oluşturduğum resimler. Tek hedefim, ihtiyacı olan öğrencilere yardımcı olabilmek' dedi.

Nasuf Dinçer açıklamasında  “Bu benim ilk sergim. Aslında sanatçı değilim. Tamamen amatörce yaptığım işler. Sergide yaklaşık 180 eserim var. Bunlar, internetten öğrenerek oluşturduğum resimler.Tek hedefim, ihtiyacı olan öğrencilere yardımcı olabilmek. Buradan sağlayacağımız gelirle 5-10 çocuğu okutabilirsek ne mutlu bize. Buradaki çalışmalarım tual, sunta ve cam üzerine akrilik boya ile değişik tekniklerle yaptığım çalışmalar. Beklediğim ilgi ve talebi görüyorum. Sergim 2 gün açık kalacak” dedi. Fetav müdürü Dilek Dinçer’de  “ En az eşim kadar çok heyecanlıyım. Eşimin küçüklükten beri resim yapmaya ilgisi varmış. Sürekli bir şeyler yapıyordu. Daha sonra Rahmetli Şükran teyzenin Çatı Ressamları grubu vardı. O grupla beraber soğuk seramik çalışmıştı. Çok güzel eserleri var, evimizde gururla sergiliyoruz. Bu pandemi döneminde yine resimle uğraşmak istedi ve araştırırken akrilik boya ile yapılan resimler ilgisini çekti. Bütün bir pandemi dönemini bu resimlerle geçirdik. Çok keyifli bir çalışma. Sürpriz çıkıyor, yani kat kat boyalar atıyorsunuz, oynuyorsunuz ardından ne çıkacağını bilemiyorsunuz. Mesela kat kat boyalar atıldıktan sonra küçük balonları bastırarak şekil verilen resimler var. İnanılmaz bir çiçek bahçesi çıkıyor. Kiminden deniz, kiminden gökyüzü, kiminden orman çıkıyor. Çok keyifli bir çalışma. Ben, eşim çalışmaları yaparken bazen fikirlerimle ona destek vermeye çalıştım. Bunu öğrencilere burs vermek için, sosyal bir proje için düzenledik. Çok da güzel talep var, arkadaşlarımız destek veriyorlar. Çok mutluyuz” dedi.

Editör: Haber Merkezi