Fethiye’de kademeli yüz yüze eğitime geçiş kapsamında köy okulları ve anaokullarında eğitim öğretim başladı.

2020-2021 eğitim öğretim döneminin 22 Ocak 2021'de başlayan yarı yıl tatili sona erdi. Milli Eğitim Bakanlığının kararı doğrultusunda, Türkiye genelindeki köy okullarının tüm kademeleri ve yüz yüze eğitime geçişte eğitimin başlangıcı olan tüm bağımsız anaokullarında ders zili çalarken, Fethiye’de de özel okulların yanı sıra 10 köy okulunda yüz yüze eğitim öğretim başladı.

Yüz yüze eğitim ve öğretimin başladığı tüm okullarda Covid19 salgının a karşı tüm tedbirler alınırken, dersliklerde ise dezenfektan çalışması yapıldı.

Tüm bağımsız resmî anaokulu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 (beş) gün ve günde 6 (altı) etkinlik saati olacak şekilde yüz yüze eğitim yapılmasına karar verilirken, Fethiye’de yüz yüze eğitimin başladığı okullar ise, Eldirek İsmail Sarıkaya İlkokulu, İnlice Ahmet Nazif Zorlu İlkokulu, Yanıklar İlkokulu,Kaya İlkokulu, Nif İlkokulu, Bozyer Şehit Ali Galip Met İlkokulu, İncirköy İlkokulu, Üzümlü İlkokulu, İnlice Ahmet Nazif Zorlu Ortaokulu ve Nif Ortaokulu olarak açıklandı.

Editör: Haber Merkezi