Ülke genelinde olduğu gibi Fethiye’de de arefe günü mezarlıklarda ziyaretçi yoğunluğu yaşandı. Fethiyeli vatandaşlar her yıl olduğu gibi bu yılda arefe günü mezarlık ziyaretlerini gerçekleştirdi. Kabir ziyaretleri yapan vatandaşlar, mezarlık girişindeki çiçekçilerden temin ettikleri çiçeklerle yakınlarının mezarını ziyaret ederek, dualarda bulundular. Kabir ziyaretini gerçekleştiren vatandaşlar, mezarlara çiçek ve mersin dalları bırakıp bakımlarını da yaptılar. Mezar başında yakınları için dua okuyan vatandaşlar, “Geleneksel olarak arife günü ziyarete geliyoruz. Gerekli temizlikleri yapıyoruz. Yakınlarımızın mezarlarını ziyarete geldik. Herkesin bayramı mübarek olsun” dediler.

“HERKESİN BAYRAMINI KUTLARIZ”

Mezarlık kapısında çiçek satan çiçekçiler ise, “Vatandaşlar ölmüşlerine dua okumak için çokça ziyarete geliyorlar. Çiçek alıp, yakınların mezarına götürenler geçmiş yıllara göre daha az. İnsanların alım gücü eskiye göre daha kötü. Çiçeklerin tanesi 10-20 TL. Demetler ise 100-150 TL civarında. Herkesin bayramını kutlarız. Allah herkese sağlık sıhhat versin” ifadelerini kullandı.
Fethiye’de Arefe Günü Mezar Ziyaretleri Unutulmadı (10)Fethiye’de Arefe Günü Mezar Ziyaretleri Unutulmadı (9)Fethiye’de Arefe Günü Mezar Ziyaretleri Unutulmadı (8)Fethiye’de Arefe Günü Mezar Ziyaretleri Unutulmadı (7)Fethiye’de Arefe Günü Mezar Ziyaretleri Unutulmadı (4)Fethiye’de Arefe Günü Mezar Ziyaretleri Unutulmadı (3)Fethiye’de Arefe Günü Mezar Ziyaretleri Unutulmadı (2)Fethiye’de Arefe Günü Mezar Ziyaretleri Unutulmadı (1)

Editör: Onur Çadır