Çorum'dan bir süre önce çalışmak için gelen Selim Nazar (41), önceki gün Seydikemer Çaykenarı mevkiinde yolun karşı tarafına geçmek istediği sırada M. L.'nin (48) kullandığı otomobil çarptı. Yapılan ihbar üzerine olay yerine giden sağlık ekipleri, Selim Nazar'ın geçirdiği kaza sonrasında olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi. Yapılan incelemenin ardından talihsiz gencin cesedi Muğla Adli Tıp’a gönderildi.

Aynı gün Fethiye’de meydana gelen bir başka trafik kazasında yaralanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Şenol Mert (58)'in cesedi de otopsi için Muğla Adli Tıp’a gönderildi. Yapılan otopsilerin ardından Fethiye’ye gelen ve Şenol Mert sanılan ceset yakınları tarafından Çatalarık Mezarlığı’nda toprağa verildi.Hastane Morgunda Cesetler Karıştı (1)Çorum’dan cenazeyi almak için geldiler, gerçek ortaya çıktı

Geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Selim Nazar'ın yakınları cenazelerini almak için Çorum’dan Fethiye'ye geldiler. Cenazelerini almak için hastane morguna giden Nazar'ın yakınları, kendilerine teslim edilmek istenen cesedin Selim Nazar'a ait olmadığını fark etti. Yapılan incelemede Selim Nazar'ın cenazesinin yanlışlık sonucunda bir gün önce Şenol Mert'in ailesine teslim edildiği ve toprağa verildiği ortaya çıktı.

Nazar ailesinin Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı müracaat sonucunda, mezar açılarak Selim Nazar'ın cenazesi kabirden çıkarılarak ailesine teslim edildi.

Ailesi tarafından cenazesi teslim alınan Selim Nazar, bu sabah saatlerinden memleketi Çorum'a götürüldü. Öğle namazından sonra Akşemsettin Camiinde kılınan cenaze namazının ardından ulu mezarlıkta ikinci defa toprağa verildi.
Hastane Morgunda Cesetler Karıştı (7)Hastane Morgunda Cesetler Karıştı (3)Hastane Morgunda Cesetler Karıştı (5)

Editör: Haber Merkezi