Etkinlikler kapsamında; 'Atık Pil ve Elektronik Atık Toplama' yarışmalarında dereceye giren okullara ödüller verildi. Ayrıca çevresel farkındalık için, ambalaj atıklar defilesi düzenleyen öğrenciler katılımcıların ilgi odağı oldu.Çevre Günü Etkinlikleri (10)

Atatürk Anıtı’na çelenk bırakma töreninin ardından Fethiye Belediyesi İklim ve Sıfır Atık Müdürü Selver Hatice Kabak, yaptığı açıklamada, “Gezegenimiz gittikçe artan bir baskının altında artık hissedilir etkilerle bizi uyarıyor. Sıklıkla yaşanan şiddetli seller, kasırgalar, aşırı yağışlar, hortumlar, yangınlar, don olayları… Bir yanda kuraklık ve çölleşme diğer yanda buzulların erimesi… Küresel ısınmanın artmaya devam etmesi ile birçok çevresel, sağlıksal, ekonomik ve sosyal denge bozulacak. Bu yüzden alışkanlıklarımızı yeniden gözden geçirmeliyiz. Küresel bir dönüşümün parçası olmak ve bu tarihi ileriye çekmek zorundayız. Dünyayı korumak artık sorumluluk olmaktan çıktı ve bir zorunluluk haline geldi” dedi.Çevre Günü Etkinlikleri (11)

Pil yarışmasında dereceye girenler belli oldu

Okullar arası düzenlenen "Atık Pil Toplama" yarışmasının sonuçları da belli oldu. Fethiye Gazi Anaokulu birinci, Yunus Nadi İlkokulu ikinci, Vali Recai Güreli İlkokulu üçüncü oldu. Okullara ödülleri, Başkan Vekili Ruhtan Başkaya, Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcıları Sabri Oğuz Bollelli ve Güzide Özkaya verdi.

Defile göz kamaştırdı

Fethiye’deki 10 okuldan 33 öğrencinin katıldığı defile yarışması büyük ilgi gördü. Yarışmada Özel Ata İlköğretim Okulu birinci, Vali Recai Güreli İlköğretim Okulu ikinci, Şehit Orçun Munyas İlkokulu ise üçüncü oldu. Dereceye giren öğrencilere ödüllerini Fethiye Belediyesi İklim ve Sıfır Atık Müdürü Selver Hatice Kabak takdim etti.

Çevre Günü Etkinlikleri (15)Çevre Günü Etkinlikleri (14)

Editör: Erdoğan Cankuş