Karaçulha 15 Temmuz Şehitleri Kur'an Kursu Konferans Salonunda 6 Hafize için yapılan törende İlçe Müftüsü Kâmil Oktay, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından Hafizeler Kur'an-ı Kerimden ayetler okudular ve okudukları ayetlerin mealini verdiler. Ardından aileler duygu ve düşüncelerini dile getirmeleri için kürsüye çağrıldılar. Kürsüye gelen aileler kızlarının bu özel gününe şahit olmanın verdiği mutluluk ile gözyaşlarına boğuldu. Kelimeler boğazlarına düğümlenen veliler konuşmakta güçlük çekti.  

Hafize babası olarak kürsüye çıkan Seydikemer Müftüsü Orhan Turan da ‘’Defalarca kürsüde rahatlıkla konuşma yapan ben, bugün duygulu kalbim ve titreyen sesimle sizlere hitap ediyorum. Bu mutluluğu yaşamak güzel ama bunu izah etmek hakikaten zormuş. Bizlere bu mutluluğu yaşatan herkese şükranlarımı sunuyorum.‘’ dedi.

Ardından kürsüye gelen Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı ise ‘’Hiçbir programda hiç bu kadar duygulanıp ağladığımı hatırlamıyorum. Bunlar bizim sevinç ve mutluluk gözyaşlarımız. Ağlamaklı sesimle tüm Hafizelerimize teşekkür ediyor, Kur'anın hükümleriyle amel etmelerini diliyorum. Sizler hocalarımız ve aileleriniz bizim için çok önemli. Bunun için bizler sizler için ne gerekiyorsa yapmaya amadeyiz’’ ifadelerini kullandı.

Kendilerine belge ve hediye takdimi yapılan hafizeler, ‘’Bu duygulu ve mutlu günü unutmayacağız’’ dediler.  
Gözyaşlarinin Sel Olup Aktiği Bi̇r Tören Oldu (4)Gözyaşlarinin Sel Olup Aktiği Bi̇r Tören Oldu (3)Gözyaşlarinin Sel Olup Aktiği Bi̇r Tören Oldu (2)Gözyaşlarinin Sel Olup Aktiği Bi̇r Tören Oldu (1)

Editör: Esra Kapıcı