Etkinlikte stantları ziyaret ederek kurum, işletme temsilcileri ve öğrencilerle bir araya gelen Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı’ya Fethiye İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recai Coşkun tarafından teşekkür belgesi verildi.2024 03 04 Fethi̇ye’de Turi̇zm Sektörü Öğrenci̇lerle Buluştu (1)Fethiye İşletme Fakültesi Yerleşkesi’nde yapılan Kariyer Günü etkinliğini, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı ile birlikte Fethiye Turizm Bürosu Müdürü Saffet Dündar, Fethiye İŞKUR Müdürü Şükrü Özdoğan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit ve Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Bülent Uysal ziyaret etti. Fethiye İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recai Coşkun ve Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Işıl Arıkan Saltık tarafından karşılanan Başkan Çıralı, statları ziyaret ederek katılımcılara çalışmalarında başarılar diledi.

Özellikle turizm sektörüne yönelik staj ve iş başvurularının alındığı etkinlikte bazı işletmeler öğrencilerle mülakat yapma fırsatı buldu. Öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleşen Kariyer Günü’nde stant açan kamu, sivil toplum kuruluşu ve sektör temsilcilerine teşekkür belgeleri takdim edildi.2024 03 04 Fethi̇ye’de Turi̇zm Sektörü Öğrenci̇lerle Buluştu (9)2024 03 04 Fethi̇ye’de Turi̇zm Sektörü Öğrenci̇lerle Buluştu (8)Etkinlik alanında yaptığı incelemelerin ardından Başkan Çıralı’ya fakülteye yaptığı katkılardan dolayı Dekan Prof. Dr. Recai Coşkun tarafından teşekkür belgesi verildi. Etkinlikte üniversite-sektör ve kamu kurumları işbirliğinin başarılı örneklerinden birinin sergilendiğini belirten Başkan Çıralı, “Bugün fakültemizde özellikle turizm sektörümüze yönelik çok önemli bir etkinlik gerçekleşti. Ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencilerimiz ile kamu kurumları ve turizm sektörü temsilcilerimiz bir araya geldi. İş başvuruları alındı. Mülakatlar yapıldı. Öğrencilerimizin yoğun ilgisi bu etkinliğin önemini gözler önüne seriyor.” dedi.

Sektör paydaşları ile üniversite öğrencilerin bir araya getirilmesi için Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası olarak da yoğun çaba gösterdiklerini anlatan Başkan Çıralı, “Öğrencilerimizin staj imkânlarından kolayca yararlanması ve mezuniyetlerinin ardından bekleme olmaksızın iş dünyası ile buluşması bizim de en büyük önceliğimiz. Fethiye’de birçok sektörümüz nitelikli iş gücüne ulaşamamaktan yakınıyor. Bu soruna çözüm üretmek için bizlerde yoğun çalışmalar yürütüyoruz. Özellikle turizm sektörüne nitelikli çalışan kazandırmakta büyük bir öneme sahip bu etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçen başta Dekanımız Recai Coşkun olmak üzere akademik personele ve stant açan kamu kuruluşu ve turizm sektörü temsilcilerine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.  2024 03 04 Fethi̇ye’de Turi̇zm Sektörü Öğrenci̇lerle Buluştu (7)2024 03 04 Fethi̇ye’de Turi̇zm Sektörü Öğrenci̇lerle Buluştu (6)2024 03 04 Fethi̇ye’de Turi̇zm Sektörü Öğrenci̇lerle Buluştu (5)2024 03 04 Fethi̇ye’de Turi̇zm Sektörü Öğrenci̇lerle Buluştu (4)2024 03 04 Fethi̇ye’de Turi̇zm Sektörü Öğrenci̇lerle Buluştu (3)2024 03 04 Fethi̇ye’de Turi̇zm Sektörü Öğrenci̇lerle Buluştu (1)

Editör: Esra Kapıcı