Fethiye Merkez Otelciler Derneği Başkanı Murat Mallı, dernek üyesi otellerin ön büro ekipleri ve yöneticilerini kahvaltıda bir araya getirdi. Başkan Mallı toplantıda, dernek üyesi otellerin ön büro çalışanlarına, derneğin kuruluş amacı, işleyişi ve mottosu olan "FethiyeMood"un tanıtımını yaptı. Ayrıca, üye otellerin ön büro ekipleri arasındaki iletişimin arttırılması ve ortak projelerin istişaresi gerçekleştirildi. Toplantıda, ekip arkadaşlarının dernekten beklentileri ve olası katkıları da değerlendirildi.Whatsapp Görsel 2024 05 08 Saat 13.06.09 2F286416Toplantının önemine vurgu yapan Fethiye Merkez Otelciler Derneği Başkanı Murat Mallı, derneğin misyonu doğrultusunda üye oteller arasında iş birliğini ve iletişimi güçlendirmeyi hedeflediklerini belirtti. Mallı, derneğin amacının Fethiye turizminin gelişimine katkı sağlamak olduğunu ve bu doğrultuda çalışmalarının süreceğini ifade etti.

“Doluluk Oranlarımızı Ve Fiyatlarımızı Tartışıyoruz” 

Fethiye Merkez Otelciler Derneği Başkanı Murat Mallı açıklamasında, “Fethiye Merkez Otelciler Derneği olarak bugün burada toplandık. Bugün burada yönetim kurulu denetim kurulu değil de üye otellerimizin ön büro müdürleri, ön büro resepsiyonistleri, satış pazarlamadaki arkadaşlarla toplandık. Amacımız Fethiye şehir merkezinde bir yönelim merkezi olarak daha fazla nasıl katkı sağlayabiliriz. Daha fazla üye otellerimiz arasındaki iletişimi nasıl yaptırabiliriz. Bilgiyi paylaştıkça güzel ve güçlü bir dil anlayışıyla eksiklerimizi daha fazla nasıl tamamlayabiliriz diye toplandık. Arkadaşlarımız bugün kaynaştı. Tanışanlar ilişiklerini daha da kuvvetlendirdi ve ortak bir Fethiye’nin menfaati olacak şekilde yaklaşan turizm sezonumuzda hep birlikte başarılı odaklı nasıl olabiliriz diye odaklandık. Biz Fethiye şehir merkezi otelleri olarak ayda bir muhakkak görüşüyoruz ve toplanıyoruz. Bölgenin dinamikleri ile alakalı istişare yapıyoruz. Doluluk oranlarımızı tartışıyoruz, fiyatlarımızı tartışıyoruz ve bunları büyük bir şeffaflıkla yapıyoruz. Bu tarz birleşmelerin faydasını bu zamana kadar çok gördük daha da fazla olması için üye otellerimize katkı sağlayacak şekilde çalışmalarımızı yönetim kurulundaki arkadaşlarım ile devam ediyorum” diye konuştu.
Whatsapp Görsel 2024 05 08 Saat 13.06.08 F0500642“Doluluk Oranlarımızdan Oldukça Mutluyuz”

Açıklamasını sürdüren Mallı, “Bir nisan geçidi içerisinde bir bayram vardı. Tabi bayramda bölge bir an yükselişe geçti ama bayramdan sonra düşüşe geçti. Ama ben bunu Fethiye şehir merkezi otelleri haricinde tutmak istiyorum. Diğer bölgelerde de Çalış, Ölüdeniz ya da Hisarönü Ovacığa baktığımızda şuanda bekledikleri gibi bir nisan yada mayıs geçiremiyorlar.  Biz Fethiye şehir merkezi otelcileri olarak doluluk oranlarımızdan oldukça mutluyuz. Arkadaşlarımdan almış olduğum yeni bildirimleri hitaben konuşuyorum. Sezona da rezervasyonlar gidiyor. Hatta arkadaşlarımız yüksek sezonda talebi çok olduğu aylarda şuanda fiyat güncellemesi yapıyorlar. Aşağıya değil yukarıya doğru. Bir şehir merkezi olarak çok güzel imkanlar sunuyor. Burada otelimiz her şeyiyle çalışıyor. Bunu isteyen misafirlerimiz de buraya geliyor. Yine aynı şekilde tavsiye sitelerine baktığımızda otellerimizin neredeyse tamamı çok yüksek puanlara sahip ve neredeyse tamamı ilk 3’te veya ilk 5’te. Demek ki işiniz ve servisinizi düzgün yapıyorsanız hem doluluk oranınız yüksek hem de sıralamanız yüksek oluyor. O açıdan bizi keyifli bir sezon bekliyor umarım diğer bölgedeki arkadaşlarımız da bu keyfi kısa zamanda yaşarlar” ifadelerini kullandı. 

Whatsapp Görsel 2024 05 08 Saat 13.06.10 531036E4Whatsapp Görsel 2024 05 08 Saat 13.06.10 D6404E52Whatsapp Görsel 2024 05 08 Saat 13.06.10 4848Cce3Whatsapp Görsel 2024 05 08 Saat 13.06.09 4E85372AWhatsapp Görsel 2024 05 08 Saat 13.06.09 7C898300

Editör: Onur Çadır