FTSO Likya Salonu’nda Türk Loydu Vakfı Baş Denetçisi ve Eğitimci Olcay Koca tarafından verilen eğitimde, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti ve Şikâyetleri Yönetim Sistemi kapsamında müşteri geri bildirimleri, şikâyetleri ele alma çerçevesi ve etkin bir şekilde yönetilmesi, şikayet yönetimi sistemi kurmak için temel gereklilikler ve süreçler, şikayetlerin ve müşteri geri bildirimlerinin değeri ve yararları konuları işlendi.

Müşteri ilişkileri yönetiminin işletme ve kuruluşlara yararlarının detaylarıyla ele alındığı tüm gün süren eğitimde Olcay Koca, katılımcılara, müşterilerle temas halindeki tüm personelin ve şikâyetleri ele alan yönetim temsilcisinin dikkat etmesi gereken hususlar hakkında bilgi verdi. Müşteri ilişkileri departmanında görev alan personelin yanı sıra talep ve şikâyetleri değerlendiren yönetimin de eğitim almasının önemine vurgu yapan Olcay Koca, şikâyetlerin alınması, değerlendirilmesi, alındı bilgisinin verilmesi ve kapatılması aşamalarında anlattı.

Eğitimde ISO 10002 standardının tüm maddeleri tek tek ele alındığı eğitimde iç denetimler, yönetimin gözden geçirmesi ve sürekli iyileştirme konularında da bilgi aktarıldı. İnteraktif şekilde gerçekleşen ve uygulamalı anlatımlarında yapıldığı eğitimde, örnek şikayet formu paylaşıldı.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününe denk gelen eğitimde Türk Loydu Vakfı Baş Denetçisi ve Eğitimci Olcay Koca eğitime katılan kadınlara karanfil hediye ederek, günlerini kutladı. Eğitim, günün anısına gerçekleştirilen toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.I M G 9884I M G 9861

Editör: Haber Merkezi