Fethiye ilçesinde, tarihi Kayaköy Ören Yeri'nde “Işıklı Şehir Telmessos Fethiye Defilesi” büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Moda ve Hazır Giyim Federasyonu ile Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu'nun iş birliğiyle düzenlenen etkinlik, Likya İş İnsanları Derneği ev sahipliğinde, Fethiye Kaymakamlığı, Fethiye Belediyesi, Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ve Fethiye Otelciler Birliği’nin (FODER) katkılarıyla hayata geçirildi.
Kültürel Kıyafetler Göz Kamaştırdı
Defilede, İstanbul Aydın Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü öğretmenleri ve öğrencileri tarafından tasarlanan ve sanat, tarih ve moda temasıyla hazırlanan birbirinden şık kültürel kıyafetler sergilendi. Etkinliğe Fethiye Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, kurum müdürleri, dernek başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
“Defile, Geçmişin İzlerini Günümüz Modasıyla Buluşturdu”
Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Başkanı Hüseyin Öztürk, tarihi değerlerin su yüzüne çıkarılması için farkındalık projeleri yaptıklarını belirterek, “Bu defile, geçmişin izlerini günümüz modasıyla buluşturdu” şeklinde konuştu.
Tarih,Doğa ve Moda Bir Araya Geldi
Likya İş İnsanları Derneği Başkanı Volkan Büber, Fethiye'nin tarihi ve doğal güzelliklerini büyüleyici bir deneyimle birleştirdiklerini belirterek, sergilenen kıyafetlerin kültürel zenginlik içerdiğini vurguladı. Büber, “Bu etkinlikle hem moda hem de kültürel mirasımızı bir araya getirdik” dedi.
Tanıtım ve Farkındalık Vurgusu
Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu Başkanı Hakan Urhan, Fethiye’nin ve tarihi mekanların tanıtımına büyük katkı sağlandığını kaydederek, “Bu tür etkinlikler bölgenin kültürel ve turistik değerlerini öne çıkarıyor” dedi.  “Işıklı Şehir Telmessos Fethiye Defilesi’nin”, ilçenin tarihi dokusunu ve kültürel mirasını moda aracılığıyla dünyaya tanıtarak, bölgenin turizm potansiyeline de önemli katkılarda bulunacağını ifade etti.

Whatsapp Image 2024 05 25 At 21.15.34Whatsapp Image 2024 05 25 At 21.15.35Whatsapp Image 2024 05 25 At 21.15.38Whatsapp Image 2024 05 25 At 21.15.40 (1)Whatsapp Image 2024 05 25 At 21.15.42Whatsapp Image 2024 05 25 At 21.15.41(fotoğraflar tescillidir)

Editör: Sedat Ünal