Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Komutanlığı’ndan geçici görevle 3 binici ile 3 at bakıcısı jandarma personeli Fethiye’ye geldi. Bu sezon görevlerini "Efe", "Yetkin" ve "Volkan" isimli atlarla sürdürecek olan jandarma ekibi, yaz sezonu boyunca sorumluluk alanındaki sahil ve plajlarda görev yapacak. Ekip, Kumburnu ve Belcekız Plajlarında gece ve gündüz devriye gezecek olup, özellikle ormanlık alanların korunması ve hırsızlığın önlenmesinde de görev üstleniyor.Jandarmanın Atlı Ekibi Ölüdeniz'de Bu Yıl Da Görev Başında (1)Atlı birlik, yerli ve yabancı turistlerden de ilgi görüyor. Yabancı dil bilen binicilerden oluşan ekip, devriyeleri sırasında turistlere güvenlik konularında uyarılarda da bulunuyor. Yerli ve yabancı turistler de jandarma ekibiyle bol bol hatıra fotoğrafı çektiriyor.

Bu arada atların özel kuşamlarıyla akşamları Belcekız plajında da devriye gezecekleri öğrenildi.

Jandarmanın Atlı Ekibi Ölüdeniz'de Bu Yıl Da Görev Başında (3)

“Önemli Bir Uygulama”

Blue Lagoon Beach Genel Koordinatörü Burak Ardahan, “Turistik bölge olduğu için hem görsel hem de turistlerin kendilerini emniyette ve güvende hissetmeleri için önemli bir uygulama. Kolluk kuvvetlerimiz her zaman can ve mal güvenliği için atlı ve motorize ekipler olarak Ölüdeniz’de görevdeler. Kendilerine teşekkür ediyoruz.” dedi.Jandarmanın Atlı Ekibi Ölüdeniz'de Bu Yıl Da Görev Başında (4)

“Hiç Atlı Jandarma Görmemiştik”

Sahilde jandarma ekiplerinin varlığının kendilerine güven verdiğini ifade eden yerli tatilciler, "Atlı jandarma ekibi çok güzel bir uygulama. Daha önce sahilde hiç atlı jandarma görmemiştik. Ölüdeniz’de görünce fotoğraflarını çektik. Jandarmanın plajda bu görevi bizlere de güven verdi.” İfadelerini kullandılar.

Jandarmanın Atlı Ekibi Ölüdeniz'de Bu Yıl Da Görev Başında (15)Jandarmanın Atlı Ekibi Ölüdeniz'de Bu Yıl Da Görev Başında (11)Jandarmanın Atlı Ekibi Ölüdeniz'de Bu Yıl Da Görev Başında (12)Jandarmanın Atlı Ekibi Ölüdeniz'de Bu Yıl Da Görev Başında (10)Jandarmanın Atlı Ekibi Ölüdeniz'de Bu Yıl Da Görev Başında (8)Jandarmanın Atlı Ekibi Ölüdeniz'de Bu Yıl Da Görev Başında (6)

Editör: Erdoğan Cankuş