Sohbet havasında geçen ziyarette Fethiye Belediye Başkanı aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye Belediye Başkan Adayı Alim Karaca, çalışmaları hakkında FTSO Başkanı Osman Çıralı’ya bilgiler aktardı. Yeni dönem için de projelerini anlatan Karaca, Fethiye’yi ortak akıl ile yönetmeye devam edeceklerini söyledi. Başkan Çıralı da Karaca’ya ve ekibine başarı dileklerini ileterek, yerel seçimlerin hayırlı olmasını temenni etti.

"FTSO, SİYASET ÜSTÜ BİR KURUM"

FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı yaptığı açıklamada, “Başkanımla İlk seçildiği günden itibaren Fethiye’mizin tanıtımı, eğitimi, coğrafi işaretli ürünlerin tanıtılmasında, fuarlara katılımda bizimle uyum içerisinde çalışıyorlar. Daha önceki çalışmalarımızda başkanımın katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Seçilen her başkanın biz emrindeyiz. FTSO’nın siyaset üstü bir kurum olduğunu herkes biliyor. İçimizden de siyasetle ilgilenen arkadaşlarımız çıktı. Onlara da tabi ki saygı gösteriyoruz. Elimizden geldiğince odamızı, siyaset üstü tutmaya çalışıyoruz. Başkanım bizim için kıymetli. Çalışmalarımızı biliyor. Başkanımıza ve ekibine başarılar diliyorum” dedi.

"AYNI UYUMU DEVAM ETTİRMEK İSTİYORUZ"

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca açıklamasında, “Bugün birçok odamızı ziyaret ettik. 5 yıl boyunca Fethiye’mizle ilgili alınacak kararlarda birlikte ortak hareket ettiğimiz Fethiye Ticaret ve Sanayi Odamızı da ziyaret etmek istedik. 31 Mart tarihinde yine başarılı olduğumuz takdirde yine aynı uyumu devam ettirmek istiyoruz. Bizi kabulünden dolayı değerli başkanımıza yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Karaca açıklamasına şöyle devam etti;

“5 yıl boyunca bütün odalarımızla birlikte uyum halinde çalıştık. Fethiye’mizin yararına olacak her konuda, bütün odalarımızla birlikte iş birliği yapmaya devam edeceğiz. Bütün odalar elbette siyaset üstü olmak zorunda. Çünkü her siyasi görüşten insanlar bulunuyor odalarda. 1 Nisan’dan itibaren Fethiye’miz bize bu yetkiyi tekrar verirse, tüm odalarımızla birlikte ortak akılla Fethiye’mizi yönetmeye devam edeceğiz. Fethiye’nin 20-25 yıllık temel sorunlarını bu süreçte çözdüysek, bundan sonra da herhangi bir pandemi, deprem gibi olaylar yaşanmadığı sürece Cumhuriyet tarihinde Fethiye’mizde yeni bir hizmet rekoruna hep birlikte imza atarız. Bunun için çok iddialıyız. Büyükşehir Belediyemiz, Fethiye Belediyemiz ve odalarımızla birlikte bir dönemde 4 milyar 600 milyonluk yatırımı nasıl yaptıysak, bundan sonra onun çok üzerine çıkmak zorundayız. Sadece merkez değil Fethiye’nin 41 mahallesinin temel sorunlarına odaklanmamız lazım. Alt yapıyla ilgili merkezi ve Ölüdeniz’i bitirdik. Artık mutfağın dışına çıkmamız lazım. İmar sorunu olmayan bölgelerde bu alt yapı ile ilgili sorunları da tamamlamak istiyoruz.”

Whatsapp Görsel 2024 02 26 Saat 16.50.57 B1B2DabaWhatsapp Görsel 2024 02 26 Saat 16.50.57 5Eaa911D

Editör: Esra Kapıcı