Fethiye Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için kutlama mesajı yayımladı. Kaymakam Ertaş, mesajında şu ifadeleri kullandı: “Dünyada hiçbir milletin kadını, milletini kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu kadınından daha fazla çalıştım diyemez.” sözleriyle Türk kadını hakkındaki fikirlerini dile getiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nde eğitim, bilim, kültür, sanat, siyaset, ekonomi ve spor gibi her alandabüyük başarılar ortaya koyan kadınlarımız;annelik gibi manevi rollerin yanında, bu gün toplum içerisinde söz sahibi olmanın da haklı onurunu yaşamaktadır.

Sevgi, çalışkanlık, üretkenlik ve fedakârlığın timsali olmuş;  yetiştirdiği evlatlarla geleceğimizi yaratan kadınlarımız her zaman müstesnadır, her zaman baş tacımızdır.

Tarihimiz boyunca hem ailesini, hem milletini hem de ülkesinikorumuş ve gözetmiş; vatanımız uğrunda eşsiz mücadeleler vermiş olan kadınlarımız; bugün de çalışmakta, üretmekte, yeni nesillerin bilinçli, donanımlı, sevgi dolu yetişmesinde ve ülkemizin müreffeh geleceğinin inşasında söz sahibi olmayı sürdürmektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle; doğuran, büyüten, yetiştiren, bakan, besleyen; ihtiyacımız olduğunda her daim yanımızda olan; ailenin ve toplumun temeli, hayatımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutlar; tüm kadınlarımıza sevgi ve saygılarımı sunarım.’’

Editör: Esra Kapıcı