Acılı baba Murat Büyüksolak yaptığı açıklamada 'Çok üzgün, çok dargınız. Dileriz ki diğer bebekler tez vakitte ilacına kavuşur' ifadelerinde bulundu.

Fethiyeli şoför Murat Büyüksolak ile ev hanımı Esra Büyüksolak’ın 5 yaşındaki oğlu Hüseyin Efe ye SMA TİP-2 teşhisi konulunca Büyüksolak ailesi doktor doktor, hastane hastane dolaşıp şifa aramışlardı. Minik Hüseyin Efe’nin Dubai’de sağlığına kavuşabileceği önerilince bunun için gerekli 38 milyon lira yı temin edebilmek adına Muğla Valiliğinden yardım toplama kampanyası izni alındı. Bu izin ile çeşitli toplantılar düzenlenip, stantlar kurulup organizasyonlar gerçekleştirilmesine rağmen hedefe ulaşılamadı. Eşi Esra Büyüksolak ile Fethiye ve çevresinde günlerce açılan stantlar ve pek çok yere konulan kumbaralara rağmen sonuç alınamazken acılı baba Murat Büyüksolak büyük üzüntü içinde valilik izninin bittiğini kampanyayı sonlandırdıklarını açıkladı. Büyüksolak, '5 yıldır bu hastalıkla mücadele ediyoruz. Oğlum yürüyemiyor. Çatal bile tutamıyor. Kendi başına oturamıyor. Konuşamıyor. Dişleri dökülüyor. Artık Devletimizin Sağlık Bakanlığımızın desteğine ihtiyacımız var' dedi.

Murat Büyüksolak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda da 'SMA TİP-2 hastası evladımız Hüseyin Efe’yi yurt dışındaki tedavisine kavuşturabilmek için başlattığımız Valilik izinli Kampanyamızın izninin bitmesiyle birlikte sonlandırmış bulunuyoruz. Çok umutlu, çok hevesliydik oğlumun tedavi olup bir adım bile olsa atabilmesi için. Ancak bu süreçte çok yalnız kaldık. Verilen sözler tutulmadı. Yanınızdayız denilse de ilk zorlukta terk edildik. Biz kimsenin hakkına girmek değil, evladımızı ilacına kavuşturmak istedik. Gücümüz anne ve baba olarak tek başımıza yeterli gelmedi. Çok üzgün, çok dargınız. Dileriz ki diğer bebekler tez vakitte ilacına kavuşur' ifadelerini kullandı.
Whatsapp Görsel 2024 03 15 Saat 18.08.02 0108Cd47Whatsapp Görsel 2024 03 15 Saat 18.08.02 E1E3A6DeWhatsapp Görsel 2024 03 15 Saat 18.08.01 884Bdace

Editör: Erdoğan Cankuş