Fethiye’nin başarılı ve çalışkan Mahalle Muhtarlarından Üzümlü Mahallesi Muhtarı Erkan Arıcan, hafta sonu gerçekleşen sokağa çıkma kısıtlamasında mahallesinde ev ev vatandaşları ziyaret ederek, herhangi bir eksiklerinin  olup olmadığını soruyor. Ziyaretlerinde mahalle halkına maske dağıtımı da yapan muhtar Arıcan, “Bu zorlu süreci hep beraber mücadele ederek atlatacağız” dedi.

Fethiye’ye 16 kilometre uzaklıkta bulunan, 2 bin 700 kişinin yaşadığı Üzümlü Mahallesi; sokağa çıkma kısıtlama nedeniyle sessizliğe büründü. Üzümlü Mahalle Muhtarı Erkan Arıcan, kısıtlama sürecinde vatandaşlara maske dağıtırken; evlerde ve resmi kurumlarda dezenfektasyon işlemleri de yaptı. Mahalle halkı hizmetlerinden dolayı Muhtar Arıcan’a teşekkür ettiler.

Üzümlü Mahalle Muhtarı Erkan Arıcan yaptığı açıklamada, “Vatandaşların taleplerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Karantinada olan vatandaşlarımızın evlerini ve resmi kurumlarımızı dezenfekte ettik. Elimizden geldiğince mahallemize hizmet etmeye çalışıyoruz. Kısıtlamada sokağa çıkamayan vatandaşlarımızın isteklerini yerine getirdik. 10-15 gün sokağa çıkma yasağı gelse daha etkili olacağını düşüyorum. Fakat vatandaşımızda maddi ve manevi olarak zor durumda kalıyor. Dükkânların vergisi, sigortası var. Bunları düşünmek gerekiyor. Kurallara uyarsak virüsten kurtuluruz” ifadelerini kullandı.

Üzümlü Mahallesi sakinlerinden Nurel Ergün, “Muhtarımız kısıtlamalarda da bize destek oluyor. Hizmetlerden ve çalışmalarından oldukça memnunuz. Bundan daha iyisi olmaz. Alınan tedbirler gayet iyi, harfiyen yasaklara uyuyoruz. Herkes evinde kalsın. Bu dönemi atlatalım. Bunu atlattıktan sonra çok daha iyi olacağız. Herkes tedbirlere uysun” şeklinde ifadeler kullandı.

Başkan Soydemir’den Açılışa DavetBaşkan Soydemir’den Açılışa DavetBaşkan Soydemir’den Açılışa Davet
Editör: Haber Merkezi