Fethiye ve bölgesinde engelli öğrencilere verdikleri eğitimler ile marka kuruluş olan Özel Nursel Özdemir Eğitim Kurumları, “Öğrencilerin kendi ayaklarına değil,  kendilerinin öğrencilerin ayaklarına gidilmesi” felsefesi ile Seydikemer İlçesinde Kemer Nursel Özdemir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi çatısı atında Kaş ve Kınık bölgeleri de dahil 250 öğrenciye özel eğitim veriyor.

2002 yılından bu yana Özel Nursel Özdemir Eğitim Kurumları ile Fethiye’de hizmet veren, daha sonra bünyesine Kemer Nursel Özdemir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Özel Elit Nursel Özdemir Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini katan Özel Eğitim Dernekleri Federasyonu Ege Bölge Başkan Yardımcısı Salih Dündar, kurum olarak kendilerini geliştirmeye ve  engelli bireylerin daha kolay eğitim almalarını sağlamaya  devam ediyor.

Eğitim felsefelerinin “Öğrencilerin kendi ayaklarına değil,  kendilerinin öğrencilerin ayaklarına gidilmesi” olduğunu ifade eden Dündar, Seydikemer İlçesinde hizmet veren Kemer Nursel Özdemir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin kapılarını muhabirimize açarak, Kaş, Kınık ve Seydikemer ilçesinin genelindeki engelli öğrencileri ve ailelerini Fethiye’ye kadar yormamak için 2013 yılından bu yana Seydikemer de hizmet verdiklerini ifade etti.

Engelli öğrencilerin normal hayatlarını daha da kolaylaştırabilmek adına ellerinden gelen eğitimi verdiklerini söyleyen Özel Nursel Özdemir Kurumları kurucusu Salih Dündar, “Kemer Nursel Özdemir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimiz 2013 yılından bu yana Seydikemer ilçemizde hizmet vermektedir. Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı bir kuruluşumuzdur. Buradaki temel amacımız, Nursel Özdemir Eğitim Kurumları olarak, halkımızın bizim ayağımıza değil, bizim halkımızın ayağına gitmemizdir. Yani Seydikemer İlçemiz coğrafi açıdan çok büyük bir yüz ölçümüne, nüfus olarak da çok dağınık bir yerleşim alanına sahiptir. Bunun yanında Seydikemer ilçemizin Antalya’ya ait Kaş, Kınık gibi ilçelerinden de kurumumuza öğrencilerimiz gelmektedir. Dolayısıyla ailelerimiz Fethiye’ye kadar yorulmasınlar istedik ve 2013 yılında Seydikemer İlçemize Kemer Nursel Özdemir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimizi açtık. Doğayla iç içe, şehrin trafik ve gürültüsünden uzak sakin bir noktada eğitim vermekteyiz. Milli Eğitim Bakanlığımızın talimatları çerçevesinde çalışmalarımızı ve eğitimlerimizi sürdürmekteyiz. Burada görme ve işitme dışında bütün engelli öğrencilerimize eğitim vermekteyiz. Yaklaşık olarak 250 civarında öğrencimize burada eğitim veriyoruz. Uzman kadromuzla birlikte pandemi sürecinde de hizmetimizi sürdürüyoruz. Engelli çocuklarımızın, normal öğrencilerimize oranla uzaktan eğitim almaları daha çok zor. Onun için bu zorlu süreçte özel eğitim kurumları kapanmadı ve eğitimlerini devam ettirdiler” dedi.

Editör: Haber Merkezi