Nursel Özdemir Özel Eğitim Fethiye ve Seydikemer de bulunan kurumlarında yüz yüze eğitim faaliyetlerine devam ediyor. Bireyselleştirilmiş eğitim sistemiyle seanslarına devam eden uzmanlar destek eğitim vermeyi sürdürmektedir.
Nursel Özdemir Kurumları kurucusu ve psikolojik danışman Salih Dündar yüz yüze eğitim faaliyetleriyle ilgili olarak şunları söyledi; “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanan Kabine toplantısı kararları doğrultusunda özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri yüz yüze eğitim faaliyetlerine devam edecektir” kararı alınmıştı. Bu karar doğrultusunda kurumlarımızda eğitimlere devam etmekteyiz. Özel gereksinimli öğrencilerin eğitimlerinin sürekli olması gerektiği bilindik bir gerçektir. Öğrencilerimizin gelişimi için eğitimlere ara vermeden sürdürmemiz gerekmektedir. Kurumlarımızda üst seviyede önlemler almaktayız. Bu zorlu günleri ülke olarak üstesinden geleceğimizi biliyoruz. Velilerimizi ile bu konuda her daim iletişim halindeyiz. Devlet okullarının kısmi olarak uzaktan eğitim yaptığı bu süreçte yüz yüze eğitim faaliyetlerine devam eden sadece bizler varız. Bu konuda öğrencilerimizin kişisel olarak önlemleri alarak eğitimlere gelmesini seasları aksatmaması gerektiğini birkez daha vurgulamak isteriz” dedi.
Bilim kurulu ve cumhurbaşkanlığı kabine toplantısında alınan kararlar gereği yüz yüze eğitim uygulamalarına Covid 19 tedbirlerini harfiyen uygulayan kurum, tüm destek eğitim programları uygulanmaya devam etmektedir. Ergoterapi, duyu bütünleme, özel eğitim, odyoloji, psikolojik danışman, çocuk gelişim uzmanı, dil ve konuşma uzmanları alınan tedbirlerden memnun olduklarını ve öğrencilerin seanslara devam edilmesi gerektiğini belirttiler.

Editör: Haber Merkezi