Fethiye’de 54 yaşındaki evli olan bir okul müdürünün 16 yaşındaki öğrencisiyle aşk yaşadığı iddiaları, okul içerisinde kulaktan kulağa yayılınca diğer öğretmenler araştırma yapıp durumu tutanak altına aldı. Müdür açığa alındı, öğrencinin ailesi şikayetçi oldu. Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı araştırmada nitelikli cinsel istismarı ortaya çıkarırken, Fethiye 2.Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk duruşma gerçekleşti.

Fethiye’de bir okulda kulaktan kulağa yayılan ardından Cumhuriyet Başsavcılığına intikal eden ve iddinamesi hazırlandıktan sonra Fethiye 2.Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk duruşması yapılan olay pes dedirtti. Kız öğrenci pedagog eşliğinde verdiği ifade de olayı tüm ayrıntılarıyla anlattı.

Sosyal medya ile başladı cinsel istismara uzandı

Kız öğrencinin İfadesine göre olay şu şekilde gerçekleşti; Fethiye’de bir okul da önce öğretmenlik ve ardından müdür vekili olarak görev yapan evli 54 yaşındaki müdür, 16 yaşındaki öğrencisiyle, 2023 yılı nisan ayında sosyal medya üzerinden, ilk önce öğretmen öğrenci ilişkisi içerisinde konuşmaya başladı. Konuşmalar öğretmen – öğrenci ilişkisi olarak devam ederken Müdür, yanına eşini de alarak, öğrencisini Fethiye çevresinde aracıyla gezdirdi. Haziran ayı içerisinde eşi olmadan beraber gezmeye karar verdiler. Bu gezmede ise müdür, öğrencisine araç içerisinde cinsel istismarda bulundu. Müdür ve öğrencisi bu olayın ardından yine gezmeyi sürdürdüler. Her seferinde araç içerisinde cinsel istismar devam etti.

Okulda kulaktan kulağa yayıldı

Okulda kız öğrencinin sürekli müdür odasına gitmesi nedeniyle müdür ile öğrenci arasında “aşk” dedikoduları kulaktan kulağa yayıldı. Okulun rehber öğretmeni, müdür ile görüştü. Ardından öğretmenler, tutanak tutarak durumu, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne aktardılar. Öğretmen hakkında hemen idari soruşturma açılarak Müdür açığa alındı. Ardından olay Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığına intikal ettirildi.

Cumhuriyet Başsavcılığı olayı tüm boyutları ile inceleme altına aldı. Pedagog eşliğinde ifade veren öğrenci yaşadıklarını tüm ayrıntıları ile savcılığa anlattı. 

Okul müdürü alınan ifadesinin ardından adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

İlk duruşması gerçekleşti

Savcılık iddianamesi hazırlanmasının ardından 16 şubat tarihinde Fethiye 2.Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk duruşma gerçekleşti. Duruşmada kız öğrenci cinsel istismarı ayrıntıları ile yeniden anlattı. Anne, baba ve tanık olan öğretmenler dinlendi.

“Böyle bir şey yapmadım”

Öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen okul müdürü ifadesinde, böyle bir durumun olmadığını, kız öğrencinin psikolojik durumunun iyi olmadığı, bu nedenle kendisine yardımcı olmaya çalıştığını, bir kez eşiyle beraber kız öğrenciyi de alarak dışarı da gezdiklerini belirtti.

“Adli kontrol şartı ile tutuksuzluk hali devam etti”

Kız öğrencinin avukatları ise birden fazla buluşma olduğuna kanıt olarak ise fotoğrafları, mesajları mahkemeye sundular. Mahkemede yer alan pedagog ta kız öğrencinin kendisini rahatlıkla ifade edebildiğini belirtti. Duruşma sonunda Fethiye 2. Ağır Ceza Mahkemesi kız öğrencinin Adlı Tıp Kurumuna sevk edilmesine, burada cinsel istismarın hukuki anlam ve sonuçlarını algılamaya yeteneğinin gelişip gelişmediğinin rapor edilmesine, açığa alınan okul müdürü hakkında adli kontrol şartı ile tutuksuzluk halinin devamına karar verdi.

Editör: Haber Merkezi