Ölüdeniz Mahallesi Ovacık mevkiinde E.B.’ye ait olan evden kötü kokular yayılmaya başlaması üzerine şikayet edildi. Zabıta ekipleri kontrol ettikleri evin çöp ev haline geldiğini tespit etti. Gerekli izinlerin alınmasının ardından, jandarma ve zabıta gözetiminde Fethiye Belediyesi temizlik ekibi tarafından evin çevresi temizlendi.

Yüzlerce plastik şişe, onlarca çöp poşeti içerisinde kıyafetler, atık maddeler ve hurdalar olduğu görülürken, E.B.’nin ayrıldığı fakat beraber yaşamaya devam ettiği eşi Ş.G çöpleri vermemek için bir süre direndi. Evin arkasında bulunan ve kötü kokular nedeniyle yaklaşmakta zorlanılan tavuk kümesleri de temizlendi. Ş.G., plastik şişeleri sütçünün alacağını ve diğer eşyaların hurdacı tarafından alınacağını iddia etti. Arama kararı olmamasından dolayı evin içerisine girilmezken, içerisininde tamamen atıklarla dolu olduğu görüldü. Ekipler, plastik ve kıyafet tarzı çöpleri toplarken diğer eşyalara dokunmadılar. 

Ölüdeniz’de Çöp Ev Şoku (17)Ölüdeniz’de Çöp Ev Şoku (15)Ölüdeniz’de Çöp Ev Şoku (13)Ölüdeniz’de Çöp Ev Şoku (12)Ölüdeniz’de Çöp Ev Şoku (10)Ölüdeniz’de Çöp Ev Şoku (9)Ölüdeniz’de Çöp Ev Şoku (8)Ölüdeniz’de Çöp Ev Şoku (6)Ölüdeniz’de Çöp Ev Şoku (5)Ölüdeniz’de Çöp Ev Şoku (4)Ölüdeniz’de Çöp Ev Şoku (2)

Editör: Sedat Ünal