Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında , 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  zoom üzerinden  coşku, heyecanla kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Özel Fethiye Eğitim Kurumları yönetimi öğrencileri ile birlikte zoom üzerinden kutlandı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle bu sene 23 Nisan coşkusu evlerde yaşandı. Özel Fethiye Eğitim Kurumları olarak çevrimiçi gerçekleştirilen kutlama coşkulu bir şekilde gerçekleşti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan çevrim içi kutlama Okul Müdürü Ayser Yılmaz’ın bayram kutlaması ve Sınıf öğretmeni  Sadıka Akgün’ün konuşması ile devam etti. Program çevrim içi resim sergisi, eski 23 Nisan kutlamalarının videoları ve 4.sınıf öğrencilerinin şiirleri ile devam etti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şarkısının hep birlikte söylenmesiyle program sona erdi. Çocuğu, genci, yaşlısı herkesin ortak olduğu kutlama da ayrıca öğrencilerimiz evlerinin balkonları süsleyip, videolar çektiler, şarkı seslendirdiler. Öğretmenleri ve arkadaşlarıyla online bayram kutlaması yapan öğrencilerimizin mutlulukları görülmeye değerdi. Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrenci ve öğretmenleri okul bahçesinde, sınıflarında bayram kutlaması yapamamanın burukluğunu yaşasalar da gönüllerince evlerinde her yeri süsleyip bayraklarla donattılar. Evde yaptıkları çalışmaları öğretmenleriyle paylaşan öğrencilerimiz 23 Nisan’ın 101.yılını doyasıya kutladılar.

Gerçekleşen etkinlik hakkında kısa değerlendirmede bulunan Özel Fethiye Eğitim Kurumları Müdürü Ayser Yılmaz, “Çocuklarımızın değerini bilmek onlara gereken önemi vermek ile olur. Bu değeri veren Ulu Önderimiz Atatürk çocuklarımıza 23 Nisan’ı hediye etmiş ve bu günü çocuk bayramı olarak tüm dünya çocuklarına sunmuştur.Bugünün çocukları olanların yarın büyüyerek ülkeye faydalı bireyler olması, devlet ve millet idaresinde görev alacak olmaları aslında onların hassasiyetle yetiştirilmelerini gerektirmektedir. Bu bilince sahip olan Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla, heyecanla ve bir bayram sevinci ile kutlandı. Fethiye Eğitim Kurumları olarak herkesin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz” dedi.

Editör: Haber Merkezi