Seydikemer’de 2011 yılında 2 kamyoncunun öldürülmesi, çobanlık yapan bir kişinin evinin yakılarak öldürülmesi olaylarına karışıp 3 kez müebbet hapis cezası alan Salim Olaş’ın 2010 yılında da Finike’de bir bekçiyi öldürdüğü iddiası ile iddianame düzenlendi. Olaş, Fethiye’de bir petrolde 2 pompa görevlisinin öldürdüğü iddiası ile yargılanmış beraat etmişti.

2000 yılında, Seydikemer Ceylan köyünden yaşı küçük bir kızı pompalı tüfekle kaçırıp ağaca bağlayarak cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle yakalandıktan sonra 9 yıl hapis yatan Salim Olaş’ın, 2 Ağustos 2011’de Fethiye’den Antalya’ya kamyonuyla sera naylonu götüren 48 yaşındaki Mustafa Borazan’ı, 9 Ekim 2011’de ise Isparta’dan Fethiye’ye kamyonuyla yük getiren 41 yaşındaki Osman Sevinç’i av tüfeği ile, Sahil Ceylan Köyü’nde, çobanlık yapan 56 yaşındaki Hüseyin Orpak’ı yakarak  öldürdüğü tespit edilmişti. Salim Olaş ve İsmail Yücel yargılama sonucunda 3 kez ağırlaştırılmış müebbet cezası aldılar.

Kamyon Cinayet

Finike’de Bekçinin Katili Salim Olaş olduğu iddia edildi

Gazeteci Mahir Çeviren’in haberine göre, Finike Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma ekiplerinin titiz çalışmaları neticesinde, 2010 yılında Turunçova Mahallesinde portakal bahçesinde bekçilik yapan Zeki Erdem'in av tüfeği ile öldürülmesi olayını da Salim Olaş’ın gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Teknolojik gelişmeler ve yeni delillerin ışığında, çalışma yapan Cumhuriyet Savcılığı cinayetin halen cezaevinde bulunan Salim Olaş (49) tarafından işlendiği tespit edildi.

Petrol İstasyonu Cinayetinden beraat etmişti

Fethiye’de 10 Aralık 2009 tarihinde çevre yolunda 2 pompa görevlisinin öldürülmesi ile ilgili olarak, polis çok detaylı bir inceleme yapmış, o cinayeti de Salim Olaş’ın işlediği iddia edilerek, Fethiye Ağır Ceza mahkemesinde yargılanmıştı. Yargılama sonucunda delil yetersizliği nedeniyle bu cinayetlerden beraat etti.

3 kişilik özel polis ekibi önce istasyon çalışanları, çevredeki bina sahipleri ve öldürülen maktullerin yakınları olmak üzere yaklaşık 250 kişiyi dinlemiş, Dinlenilen kişilerden bir kaçı olay günü Salim Olaş’ın petrol istasyonuna balık satmak bahanesiyle geldiğini, daha önceleri de sık sık uğradığını söylemesi üzerine, hakkında iddianame hazırlanmıştı.

Petrol

(petrol Cinayetinden bir foto)

Son Hali

(Salim Olaş son olarak böyle görüntülendi)

Muhabir: sedat ünal