İddialara ve edinilen bilgilere göre, 24 nisan Çarşamba günü Bedriye Kesmen (63) komşusu olan doktor A.S’nin özel muayenehanesine halsizlik şikayeti üzerine başvurdu.  Bedriye Kesmen’e burada serum takılmasının ardından kısa süre sonra fenalaştı. Serum hemen çıkarılırken, Kesmen’in solunumu ve kalbi durdu. Doktor A.S kalp masajı yaparken, 112 Acil Çağrı Merkezi’nden yardım istendi. Olay yerine gelen sağlık görevlileri kalp masajına devam ederek, Kesmen’in kalbini çalıştırdılar. 112 acil servis ambulansı ile ilçedeki özel bir hastaneye kaldırılan kadın, 25 nisan günü hayatını kaybetti. Kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderilen cenaze, bugün Ertuğrul Gazi Cami’nde kılınan cenaze namazının ardından Taşyaka Mezarlığı’nda dualarla toprağa verildi.

3 Çocuk annesi olduğu öğrenilen kadının ölümü ile ilgili olarak Cumhuriyet Savcılığının  soruşturma başlattığı öğrenildi. 
Fethiye TV'nin telefonla ulaştığı Doktor A.S, muayenede böyle talihsiz bir olay yaşandığını doğrulayarak “Bu hastamız solunum yolu enfeksiyonu rahatsızlığı nedeniyle bize sık sık gelmekteydi. Aynı serumdan daha öncede çok sefer kendisine uyguladık. Herhangibir sıkıntı yaşanmadı. Bu kez serumdan sonra rahatsızlanınca gerekli tedbirleri alarak, 112 Acil Servis Ambulansı ile hastaneye sevkini sağladık. Orada durumu düzeldi. Tekrar fenalaşıp bilinç kaybı yaşayınca yoğun bakıma alındı, yoğun bakımda bilinci düzeldi ama sonrasında yaşamını yitirdi. Olay savcılığa intikal etti. Kendisine daha önce defalarca uygulanan tedaviden başka bir şey yapılmadı. Bu alerjik reaksiyon mu, kalp krizi mi veya başka bir nedenlemi olmuştur, kesin ölüm nedeni adli tıptan çıkacak rapor ile belli olacaktır. Böyle bir olay yaşanmasından tabiî ki bizde üzgünüz” dedi.

Whatsapp Image 2024 04 26 At 15.47.00 (1)Whatsapp Image 2024 04 26 At 15.47.00

Editör: Sedat Ünal