8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Fethiye Kaymakamlığında Fethiye Halk Eğitim resim öğrencilerinin “Su Yaşamdır” projesi adı altında resim sergisi düzenlendi. Sergi öncesinde Fethiye Halk Eğitim Kadınlar Folklor ekibi yöresel kıyafetleriyle birlikte zeybek oynadı. Daha sonra serginin açılış kurdelesi Fethiye Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş ve kadınlar eşliğinde kesildi. Ertaş, sergilenen 80 resmi tek tek inceledi ve sergi görevlileri tarafından resimler hakkında bilgi edindi. Resimleri çizen kadın sanatçıları tek tek tebrik eden Ertaş, tüm kadınların gününü kutladı.

“Kadınlar annelerimiz ve bacılarımızdır”

Fethiye Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş konuşmasında, “Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun. Burada resimlerde emeği geçen her kadın sanatçıya teşekkür ediyor ve tebrik ediyorum. Kadınlar bizim kahramanlarımızdır, annelerimiz ve bacılarımızdır. Her kadın bizim için değerlidir. Tarihte birçok kadın savaşlarda olsun, sporda olsun büyük başarılar kazanmıştır. Mustafa Kemal Atatürk’ün sayesinde bu durum daha da ileri gitmiştir ve çağ atlamıştır. Kadınlarımıza olan güven ve saygımız en ileri seviyedir. Her gün dünya kadınlar günü olmalıdır” diye konuştu.

‘’Su Yaşamdır” Sergisi Açıldı (6)‘’Su Yaşamdır” Sergisi Açıldı (4)‘’Su Yaşamdır” Sergisi Açıldı (3)‘’Su Yaşamdır” Sergisi Açıldı (2)‘’Su Yaşamdır” Sergisi Açıldı (1)

Editör: Onur Çadır