Fethiye’nin markalaşmış işletmelerinden olan Mendos Yapı, İnönü Bulvarı'nda bulunan eski işletmesini taşıyarak Adnan Menderes Bulvarı'nda görkemli bir açılış gerçekleştirdi. Açılış törenine Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Kayhan Dadaşoğlu, Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Veli Uysal, Termal Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Oğuzman, iş insanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Mendos Yapı sahibi Ramazan Mendos ve ailesi katılımcılarla tek tek ilgilendi. Yeni mekânında, seramik, lavabo, batarya ve benzeri ürünlerini geniş bir yelpazesini sunan “Mendos Yapı”, birbirinden ünlü markaları da bünyesinde barındırıyor. Yeni açılan işletme, müşterilerine kaliteli ve çeşitli seçenekler sunmak için deneyimli kadrosuyla hizmetinizde olacak.  

“Daha İyisini Yapmak Zorundayız”

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Mendos Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ümmügülsüm Ülker, “Tedarikçisi olduğumuz dünya lideri olan firmalarla yürüdüğümüz bu yolda sizlerin aracılığınla oluşan ürün taleplerimizde önce mendos'un müşterileri diyebilen tedarikçilerimize sizlerin huzurunda teşekkür etmeyi bir borç bilirim. Bizler de müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak, onların ihtiyaçlarını karşılamak ve onları mutlu etmek için buradayız. Türkiye'nin hem ekonomik, hem siyasi hem ticari her alanda güçlü olması gerekiyor. O gücün kazanılması için de hepimizin kendi işini en iyi şekilde yapması gereklidir. Hepimiz yaptığımız işin üzerine koyarak daha güzelini, daha iyisini yapmak zorundayız, yapacağız. Yeni mağazamızın hayırlı olmasını kazasız belasız bol bereketli kazançlar getirmesini diliyorum. Hepinize heyecanımıza ortak olduğunuz ve bugün burada bizlerle olduğunuz için teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.

“Türkiye Çapında Kendini İspat Etmiş Saygın Bir Kuruluş”

Termal Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Oğuzman ise, “ Gerçekten takdir ediyorum değerli bir mağaza oluşturulmuş. olsun. İş birliğimizle güzel eser oluşturduk. Önemli olan bu tür eserlerin sürekli hizmet vermesidir. Mendos müessesesi 40 yıllık bir müessese. Türkiye çapında kendini ispat etmiş saygın bir kuruluş. Biz de 26 yıllık bir firmayız. Genelde bizim üretimimizin ağırlıklı bölümünde ihracat yapıyoruz. Yıllık ihracatımız 40.000.000 doların üzerinde ciddi bir rakam. Önemli olan bize güvenerek bu tür büyük müessese ve mağazalara, bayilerimize uzun vadeli servis vermektir. Bu düşünceden hareketle fabrikamızda yatırımlara devam ediyoruz. Günün sonunda müşterilerimizin her an istediği çeşidi istediği miktarda temin edebileceği altyapıyı oluşturduk, oluşturmaya da devam edeceğiz.İhtiyaçlara karşılık verebilmek adına da böyle mağazalar açılıyor” diye konuştu.  

“Birçok İşi Başardılar”

Fethiye hem turizm anlamında, hem  ticaret anlamında sürekli büyüyor. Biz Ticaret Odası ailesi olarak 7 bin üyemiz oldu. Bizim çocukluğumuzda böyle mağazalar görmek mümkün değildi. Bu mağazalarda satılan her şey küçük 30-40 m dükkanlarda satılırdı. Şimdi böyle büyük mağazalarda satılıyor. Ramazan benim 40 yıllık arkadaşım. Evlatlarla aynı şekilde devam ettirmeye çalışıyorlar. Gerçekten birçok işi başardılar. Turizm anlamında da otelcilik yapıyorlar” dedi.

D S C 0447D S C 0446D S C 0444D S C 0436D S C 0430D S C 0426D S C 0424D S C 0422D S C 0419D S C 0417D S C 0413

Editör: Esra Kapıcı