8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile Fethiye ve Seydikemer Yörük Türkmenler Dernekleri tarafından Çalış Yörük Çadırı’nda keşkek günü düzenlenecek. Geleneksel hale getirilen etkinlikte yöresel sanatçılar da sahne alacak. Etkinlik öncesi yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Fethiye Yörük Türkmen Derneği Başkanı Ramazan Kıvrak ve Seydikemer Yörük Türkmen Derneği Başkanı İsmail Uzunoğlu tüm vatandaşları etkinliğe davet ettiler. Fethiye Yörük Türkmen Derneği Kadın Kolları Başkanı Halime Karagöz ise katılımların ücretsiz olduğunu belirterek, tüm kadınların 8 Mart dünya kadınlar gününü kutladı.

“Canlı Müziğimiz, Eğlencemiz Ve Bolca Keşkeğimiz Var”

Fethiye Yörük Türkmen Derneği Başkanı Ramazan Kıvrak, “Her yıl geleneksel olarak 8 Mart Dünya Kadınlar gününde yaptığımız keşkek yemeğimizi bu yılda gerçekleştireceğiz. Anadolu Yörük Türkmen Federasyonu, Toros Yörük Türkmen Federasyonu, Fethiye Yörük Türkmen Derneği, Seydikemer Yörük Türkmen Derneği, Nif Yörük Türkmen Derneği ve Muğla’da ki diğer derneklerimizle birlikte Çalış Yörük Çadırında etkinliğimizi yapacağız. Canlı müziğimiz, eğlencemiz ve bolca keşkeğimiz var. Her derneğimizin kadın kolları var. Kadınlarımız gece gündüz demeden çalışıyor. Kadınlar olduğu müddetçe geleneğimizde devam edecek” diye konuştu.

“Katılımlar Ücretsizdir”

Fethiye Yörük Türkmen Derneği Kadın Kolları Başkanı Halime Karagöz ise, “8 Mart dünya kadınlar gününü kutluyorum. Çalış’ta yapacağımız keşkek gününe tüm halkımızı davet ediyorum. Katılımlar ücretsizdir. Katılacaklara şimdiden teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.D S C 0171

Editör: Onur Çadır