8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Seydikemer Belediyesi organizasyonu ile Seydikemer'li kadınlar yazar ve tv programcısı İkbal Gürpınar'ın konuşmacı olarak katıldığı Mutlu Kadın, Mutlu Toplum, Söyleşi programına katıldılar. Tufanlar Düğün ve Toplantı Salonunda gerçekleşen programa Kaymakam Yıldız Büyüker, Belediye Başkanı Bayram Önder Akdenizli, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Zeynep Yalçınsoy, MHP Kadın Kolları Başkanı Asiye Boğa ve çok sayıda kadın katıldı.Başkan Akdeni̇zli̇ Kadinlarimiza Hak Etti̇ği̇ Değer Veri̇lmeli̇di̇r (4)YALÇINSOY "BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Kadın Kolları Başkanı Zeynep Yalçınsoy, çok mutlu olduğunu kaydederek, "Toplumsal hayatımızın temel taşı olan kadınlarımız eğitimden sağlığa, siyasal yaşamdan iş dünyasına kadar üstlendikleri sorumluluklarla Türk milletinin geleceğe güvenle bakmasının teminatı olmuştur. Kalbimden geçeni söylemek istiyorum. Yaklaşık 10 yıldır bu siyasi hayatımda en çok isteğim İkbal Gülpünarı buraya getirmekti. Bu hayalimi gerçekleştiren Seydikemer Belediye Başkanımız Önder Akdenizli'ye teşekkür ederim.

BAŞKAN AKDENİZLİ" TOPLUMUMUZDA KADINLARIMIZIN DEĞERİ YÜKSEKTİR"

Konuşmasına annesinin hayatından kesitler vererek başlayan Seydikemer Belediye Başkanı Önder Akdenizli, "Beni yetiştiren, büyüten, şuan da karşınızda olup, bu konuşmayı yapmama vesile olan, emeğini, hakkını, asla ödeyemeyeceğim yüreği güzel anam,  20 yıllık evliliğimiz süresince, ve son 11 aydır gece gündüz çalışmam dolasıyla, çocuklarıma, hem annelik, hem de babalık yapan sevgili eşim,

Vatanımız ve Cumhuriyetimiz için, bu toprağa canını veren evlatlarımızın, eli öpülesi anaları, kadınlarımız hepiniz hoş geldiniz. Kadın denince anam gelir aklıma... Benim için ömrünü adayan, babam için hastane köşelerinde sabahlayan, torunları için ömrünü adayan güzel anam, fedakar anam, gelir aklıma...Kadın denince eşim gelir aklıma... Benim için saçını süperge eden, çocuklarımın yetişmesinde büyük pay sahibi olan ve yoğun tempolu yaşamım için büyük fedakarlık gösteren, sevgili eşim gelir aklıma...Tüm kadınlarımız gelir aklıma...Sabahın ilk ışıkların da tarlada, bağda, bahçe çalışan, evlatlarına, eşine, evine her koşulda zaman ayırmaya çalışan, fedakar kadınlarımız gelir aklıma...

Ekranların sevilen sunucusu ve yazarı İkbal Gürpınar bugün aramızda. Bu vesileyle kendisi bizleri kırmayıp, Mutlu yuva, mutlu toplum konulu söyleşi yapacaktır. Bizim davetimize icap  ettiği için İkbal hanımefendiye de teşekkür ederim. Peygamber Efendimiz, “Cennet anaların ayakları altında” olduğunu söylemiştir. Peygamber Efendimiz “Sizin en hayırlınız kadınlara en iyi davrananınızdır”  buyurmuş ve kadına verilmesi gereken değeri ortaya koymuştur. Benim içinde, sizler içinde kadınlarımızın kıymeti çok fazladır diye düşünüyorum.

Öyle ki! medeni olarak geçinen Avrupa’dan önce Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 5 Aralık 1934 tarihin de kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkının verilmesiyle Türk kadınlarımızın gücü daha da artmıştır. Her fırsatta “Kadınlara hak ettiği değeri vermek inancımızın bize emridir” diyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, kadına yönelik şiddetle mücadeleyi temel politikamız haline getirmiştir.  Türkiye Yüzyılında, Güçlü Büyük Türkiye idealine, kadınlarımızın azmi ve gücü sayesinde, kültürel, ekonomik ve siyasi hayatta hak ettikleri yeri  emin adımlarla almaktadırlar. Ne mutlu bize ki milletçe, tarih boyunca her zaman kadınları baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir medeniyetin mirasçılarıyız. Bu vesileyle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor, şefkatin, sevginin, fedakarlığın simgesi kadınlarımıza başarı, sağlık ve mutluluk diliyorum" dedi.Başkan Akdeni̇zli̇ Kadinlarimiza Hak Etti̇ği̇ Değer Veri̇lmeli̇di̇r (2)KAYMAKAM BÜYÜKER"ALLAH KADIN VE ERKEĞİ EŞİT YARATMIŞ"

Başkan Akdenizli' den sonra kürsüye çıkarak kısa bir konuşma yapan Seydikemer Kaymakamı Yıldız Büyüker de,"8 Mart  Dünya Kadınlar Günü vasıtasıyla buraya geldik, bir aradayız. Ben bu vesileyle Seydikemer  belediye Başkanımız Önder Akdenizli beye  çok teşekkür ediyorum ki bizi bir araya getirdiği için…Bir toplumu oluşturduğumuz Kadın ve erkek, ne erkek kadınsız, ne de kadın erkeksiz. Çünkü Allahü teala bu şekilde yaratmış hem kadını hem erkeği ben ikisinin de bir birinden üstünlüğü ya da ayrıcalığı olduğunu da düşünmüyorum. İnsanın değerli olduğunu düşünmüyorum.Ben hepinizin Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum. Şehit annelerimizin ayrıca elerinden öpüyorum onlarda var çünkü burada" şeklinde konuştu.

GÜRPINAR"SEYDİKEMER'E HAYRAN KALDIM"

Konuşmacıların akabinde katılımcılara yönelik açıklamalarda bulunan yazar ve tv programcısı İkbal Gürpınar konuşmasının başında Seydikemer ilçesine hayran kaldığını anlattı. Seydikemer ilçesinin farklı noktalarında bir günlüğüne gezdiğini aktaran Gürpınar, "Bugün Saklıkent’e gittim sayın başkanımızla birlikte olduk değerli ekibi ile birlikte ve sizi anlattı ne kadar çok çalışkan olduğunuzu ne kadar çok üretken olduğunuzu çok sevdim. Bende ziraat mühendisi belediye başkanız olduğu için çok şanslısınız" dedi.Başkan Akdeni̇zli̇ Kadinlarimiza Hak Etti̇ği̇ Değer Veri̇lmeli̇di̇r (6)

Program kadınların İkbal Gürpınar çiçek vermesi ile sona erdi.

Başkan Akdeni̇zli̇ Kadinlarimiza Hak Etti̇ği̇ Değer Veri̇lmeli̇di̇r (1)Başkan Akdeni̇zli̇ Kadinlarimiza Hak Etti̇ği̇ Değer Veri̇lmeli̇di̇r (5)

Editör: Esra Kapıcı