Seydikemer Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı (Ak Parti) Belediye Başkan adayı B. Önder Akdenizli, Fethiye TV’de Erdoğan Cankuş’un hazırlayıp sunduğu Pozitif Düşünce programına katılıp, Seydikemer’e kazandırmak istediği projeleri anlattı. Akdenizli, Seydikemer İlçesi’ni önümüzdeki 5 yılda adeta uçuracak ve kenti modern ve çağdaş bir kent haline getirecek projeleri Ak Parti iktidarı ile yeni seçilecek belediye meclis üyesi arkadaşlarıyla birlikte gerçekleştireceklerini söyledi.
Seydikemer İlçesi’nde 31 Mart Pazar günü yapılacak seçimi büyük bir oy oranıyla kazanacaklarını söyleyen Akdenizli; seçim çalışmalarında tüm mahalleleri gezip talep ve dilekleri aldığını, vatandaşların en çok MUSKİ’den kaynaklı sorunları ilettiklerini, su faturalarının yüksekliğinden ve yaz aylarında sinek ve haşerelerden şikayet ettiklerini, bu problemlerin Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin görev alanına girdiğini, Muğla’da Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Aydın Ayaydın’ın kazanmasıyla birlikte tüm sorunları çözeceklerini kaydetti.

Fethiye TV’deki programda Seydikemer’de ilkleri gerçekleştireceklerini anlatan B. Önder Akdenizli, ‘’Bölgede olmayan modern nikah salonu, orta refüj düzenlemesi, Kültür Merkezi, alışveriş merkezi, Eşen çayı rekreasyon projeleri, saat kulesi, engelsiz kafe, gençlik merkezi,spor kompleksi, kitap-kafe projesi, Kumluova- Karadere plajı, günübirlik tesis projesi, engelsiz plaj projesi, mesire alanları, patili dostlar rehabilitasyon projesi, hayvanat bahçesi, Saklıkent cam teras, teleferik, amfi tiyatro projesi, karavanpark projesi, yöresel ürünler projesi, stat yenilenmesi, mahallelere çok yönlü salonlar, güneş enerjili kapalı pazaryeri ve mahallelerde ihtiyaç duyulan diğer pazaryerlerinin üstlerinin de kapatılmasını gerçekleştireceğim.’’ dedi.Bayram Önder Akdenizli Program
Daha 10 yıllık Seydikemer İlçesi’nin imar sorununu çözeceklerini de kaydeden Belediye Başkanı Bayram Önder Akdenizli, Seydikemer OSB, TOKİ konutlarının tamamlanması, Seydikemer-Söğüt yolu, Seydikemer-Kalkan yolunun tamamlanması, Karabel tünelinin inşaatı,  Ak Parti Muğla Milletvekilleri Yakup Otgöz ve Kadem Mete ile devamlı takip ettikleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin temelini attıklarını, geçen dönem Muğla Milletvekili Hasan Özyer’in Fen Lisesi kazandıracağını, Devlet Hastanesi’nin en iyi şekilde hizmet verdiğini, Seydikemer’in sağlık ve eğitim sorunlarının geride kalacağını kaydetti.
Seydikemer’de Belediye Başkanlığı’nda 1 yılı geride bıraktığını belirten Akdenizli; ‘’Başta Yakup Otgöz vekilimiz, Kadem Mete vekilim ve önceki dönem vekillerimiz Yelda Erol Gökcan, Mehmet Yavuz Demir, Hasan Özyer ile İlçe Başkanlarımız Salih Gümüş, Ali Büklü, Mehmet Arıç’a ve belediye meclis üyelerimize teşekkür ediyorum’’ dedi.

Yaklaşık 2 saat süren programın sonunda Akdenizli; ‘’31 Mart akşamı sandıklardan rekor bir oyla çıkıp, Seydikemer’imize 30’un üzerinde projemizi iktidar ve Aydın Ayaydın Başkanlığı’ndaki Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile hayata geçireceğiz. Bu seçimde rekor bir oyla çıktığımız zaman, bu oy oranını bizzat Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ileteceğim. Seydikemerlilerin selamını da ileteceğim. Cumhurbaşkanımızı Seydikemer’e davet edeceğim. Pusulada ve halkın gönlünde Ak Parti 1. sıradadır. Seçimlerin Seydikemer’e ve tüm Türkiye’ye hayırlar getirmesini diliyor, Seydikemer halkının mutlaka sandığa gidip pusuladaki 1. Sıradaki Ak Parti’ye oy vermelerini bekliyorum’’ diye konuştu.

 

Editör: Erdoğan Cankuş