Kurban Bayramı’nın arefesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanlığı tarafından parti binasında bayramlaşma programı düzenlendi. Programa Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, CHP Fethiye İlçe Başkanı Mustafa Koyuncu, belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı. Sohbet havasında geçen programda Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca kamuda tasarruf tedbirlerine tepki göstererek, yapmak istedikleri projeleri anlattı. 
“Herkesin Bayramı Mübarek Olsun”
Programda konuşma yapan CHP Fethiye İlçe Başkanı Mustafa Koyuncu, bayramlaşma programını Arefe gününde düzenlediklerini belirterek, “Herkesin Kurban Bayramı mübarek olsun. Bayramlaşmamızı Arefe gününe aldık çünkü Kurban Bayramı yoğun geçiyor. Herkesin bayramı mübarek olsun.” dedi.
“2028 Seçimlerine Ciddi Bir Şekilde Hazırlanmak Zorundayız”
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, konuşmasında partililerin bayramını tebrik ederek, seçim sürecini değerlendirdi. Karaca, "Hepinizin bayramını tebrik ediyorum. Seçim arifesini güzel bir şekilde atlattık, güzel günler geçirdik. CHP, ülkemizin birçok yerinde umut haline geldi. 2028 seçimlerine ciddi bir şekilde hazırlanmak zorundayız. Fethiye’nin 41 mahallesinde kapsamlı bir şekilde seçim çalışması yapacağız. Fethiye Belediyesi’nin gücüyle çalışmalarınıza katkı sunacağız." dedi.
“83 Müfettişle Karşılaştık”
Başkan Karaca, belediyenin son beş yılda karşılaştığı zorluklara da değindi: "CHP’li bir belediyenin nasıl ablukaya alındığına ve müfettişlerle karşı karşıya kaldığına sizler de tanıklık ettiniz. 83 müfettişle karşılaştık ama yargıda bir dosyamız bile yok. Doğru hizmetler yapmak için hep beraber çalışıyoruz." diye konuştu. 
“Vatandaşlarımıza Verdiğimiz Sözleri Yerine Getireceğiz”
Fethiye’de hayata geçirilecek projeler hakkında bilgi veren Karaca, “Fethiye kış döneminde dinamik bir şehir. Yazın nüfus milyona çıkıyor. Projelerimizi ve sözlerimizi hayata geçirmek istiyoruz. Büyükşehir’le birlikte Fethiye’nin trafik sorununu çözmek zorundayız. Salı pazarında katlı otopark yapmayı planlıyoruz. Otogarı taşımak zorundayız. Ölüdeniz bölgesindeki alternatif yolun onayı alındı. Salı pazarı giyim alanında otopark yapımına engel kalmadı. Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz.” şeklinde konuştu. 
“İçme Suyu Ve Sıcak Asfalt Çalışmalarına Başlıyoruz”
Fethiye’nin önemine vurgu yapan Karaca, “Fethiye birçok vilayetten büyük bir yer ve dünyada en çok talep edilen şehirlerden biri. 1 Kasım’da Taşyaka Patlangıç’tan içme suyu ve sıcak asfalt çalışmalarına başlıyoruz. Mart ayında bitiriyoruz, 300 milyon TL maliyetle. Aynı zamanda Ölüdeniz bölgesinde ve çarşılarda iyileştirme çalışmalarına gideceğiz. Yeni sahil düzenlemelerine başlayacağız.” dedi.
“Çalışacağız Ve Her Alanda Başarılı Olacağız”
Çalış bölgesindeki çalışmalar hakkında da bilgi veren Karaca, “Pandemi döneminde aldığımız tepkilere rağmen artık herkes Çalış’a gidiyor. Fethiye’nin her tarafını öyle yapmamız gerekiyor. Bu dönem ustalık dönemimiz. Ekonomik kriz de olsa bahanemiz yok, çalışacağız ve her alanda başarılı olacağız.” İfadelerini kullandı.

8029125D D2E4 4820 A11B 0295E28B202D

Muhabir: onur çadır