Coşkulu kalabalığa seslenen Aras, “Yola çıktığımızda Türkiye’de bir karamsarlık vardı. Sandığa bile gitmem diyorlardı. Umutlar tükenmişti. Bu şartlar altında çıktığımız bu yolda değişim kazandı. Sosyal demokratlar, milliyetçi demokratlar, muhafazakar demokratlar, Muğlaittifakındabirarayageldi. Muğlaittifakıkazandı” dedi.  CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, seçim zaferini, Kurşunlu Meydanı'nda binlerce yurttaşla birlikte kutladı. CHP PM üyesi Mehmet Alkın Denizaslanı, CHP Muğla İl Başkanı Zekican Balcı, Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP Muğla Milletvekilleri Cumhur Uzun, Gizem Özcan, Süreyya Öneş, belediye başkan adayları ve partililerin katıldığı programda Aras, coşkusuyla karşılandı.

“MUĞLA İTTİFAKI KAZANDI”

Konuşmasınateşekkürlebaşlayan Aras, umutlarıntükendiğibirdönemdealınanzaferinöneminivurguladı. Aras, “Değerlihemşerilerim, sevgiliMuğlalılar, Bodrum’dan, Dalaman’dan, Datça’dan, Fethiye’den, Kavaklıdere’den, Köyceğiz’den, Marmaris’ten, Menteşe’den, Milas’tan, Ortaca’dan, Seydikemer’den, Ula’dan, Yatağan’dangelen, bizleriekranlarıbaşınatakipederekheyecanımızaortakolanmemleketimingüzelinsanları, örgütümüzünkıymetlineferleri, değerliçalışmaarkadaşlarım, hepinizişükranlavesevgiylekucaklıyorum. Arkamızda 100 yıllıkgüç, 100 yıllıkbirikim, 100 yıllıkdeneyim. Yanımızdaumut, sevgi, emek. Önümüzdeyalansız, talansız, yağmasızyarınlar var. Bu zaferhepimizin, tümMuğlalılarınortakçabasınınveemeğininneticesi. Neredeyseiki ay içerisinde 200’ü aşkınhalkbuluşmasıgerçekleştirdik. Bazıyerlerdebirer, bazıyerlereikişerüçerkezbulunduk. Her seferindeaynıenerjiyi, aynımesajıaldık. O mesajısonundabugünsandıkta da gördük. Kadınlar, gençler, yaşlılar, emekliler, emekçiler, esnaflar. Muğla’yagönülveren her birhemşerimizle el eleçıktığımızbuzaferyürüyüşününenbüyükvekritikadımınıatmışbulunuyoruz. Fakatesasdönüşümbundansonrabaşlayacak. 1 Nisan günü tüm Muğlalılar bambaşka bir şehre uyanacak. Bize oy veren ya da vermeyen tüm yurttaşlarımızı sevgiyle kucaklayacak ve güçlü Muğla’yı, Dünya Kenti Muğla’yı hep birlikteinşaedeceğiz. Ayrılık, gayrılık yok. Bu seçimi kazanan sadece biz ve belediye başkan adaylarımız değil. Seçimi, Muğla ittifakı kazandı. Yola çıktığımızda Türkiye’de bir karamsarlık vardı. Sandığa bile gitmem diyorlardı.

Umutlartükenmişti. Bu şartlar altında çıktığımızbuyoldadeğişimkazandı. Sosyaldemokratlar, milliyetçidemokratlar, muhafazakardemokratlar, Muğlaittifakındabirarayageldi. Muğlaittifakıkazandı” dedi.

“KARANLIĞI BİR OLUP AYDINLATMASINI BİLİRİZ”

Bundansonrakidönemdeişçilerle, köylülerle, kadınlarla, gençlerlebirlikteçalışacaklarınıvurgulayan Aras, sorunlarıbirlikteçözeceklerinisöyledi. Aras, “Şimdi hep birlikteüreteceğiz, hep birliktepaylaşacağız. Kimseyiarkadabırakmayacağız. Bu birhayaldeğildostlarım. Biz azzamandabüyükişlerbaşarmışatalarıntorunlarıyız. Biz önümüzdekikaranlığıbirolupaydınlatmasınıiyibiliriz. Bugünçocuklarımızınkarnı tam doymuyorsa, biz birolupçalıştığımızda, yarınçocuklarımızınkarnıdoyacak. Bugünkadınlarkendinigüvendehissetmiyorsa, biz birolupyanlarındadurduğumuzda, yarınkendilerinigüvendehissedecekler. Bugünmemurlar, işçilerköleleştiriliyorsa,bizbirolupemeğinarkasındadurduğumuzda, yarıninsancayaşamıpaylaşacağız. Bugüngençyarınındankuşkuluysa, birelibavulundaysa, biz biroluptorpile, kayırmaya son verdiğimizde, gençlerevindekalacakve biz, yarınbukentionlarateslimedeceğiz. Bugünemeklisi, çiftçisisofrasınınbereketinigöremiyorsa, biz birolupkaynaklarıpaylaştığımızda, yarınyeryüzüsofrasınıbukadimkenttebirliktekuracağız. BugünAkbelenkıyımauğruyorsa, biz birolup el eleverdiğimizde, yarınbaşkaAkbelenlerolmayacak. Bugünsokakcanlarımızkaderineterkediliyorsa, biz biroluponlarıkaderinebırakmayacağız” diyekonuştu.

“HEP BİRLİKTE HESAP SORACAĞIZ”

Muğlalılarınsandıktahesapsorduğunuifadeeden Aras, “Sevgilihemşehrilerim, Cumhuriyetimizinikinciyüzyılının ilk koşusundayız. Ne cennetkentimiz ne cennetvatanımıztarikatlara, cemaatlereteslimolmayacaktır. CumhuriyetHalkPartiliBelediyelerinolduğu her yerCumhuriyetinevlatlarınınkoruyucusuolacaktır. Öncekaynaklarımızıbiravuçinsanaaktaran, biziyoksullaştıranlar, sonrabirlütufgibikapımızınönünekolilerinibırakanlar, bizimparamızlabizikendilerinemuhtaçedebileceklerinisandılar. Onlarayanıldıklarınıbugün hep birliktegösterdik.

BugünMuğlalılar; Bizdençaldıklarıgeleceğimizinhesabınısoralımdiyemührübastı. Bizeborçluoldukları ne varsagerialalımdiyemührübastı.

Memleketinizdeinsancayaşamakiçinmührübastı. Yarın hep birliktehesabınısoracağımız,

Hakkımızolanıalacağımız, yenibirgüneuyanacağız. Yerinvegöğünbereketiilekuşanmışbutopraklarbizeçocuklarımızınemaneti. Bu emanetikoruyacak, hakettiğiyarınlarabirliktetaşıyacağız. Dünsöylediğimibugündesöylüyorum. Belediyemizinkapıları her zaman açıkolacak. Sn. GenelBaşkanımın da söylediğigibi 1 Nisan’dasizler de BelediyeBaşkanıolarakuyanacaksınız. Ve 5 yılboyuncaMuğlaİttifakıkazanmayadevamedecek” ifadelerinikullandı.

“ÇOK ÇALIŞACAĞIZ, MUTLAKA BAŞARACAĞIZ”

BelediyebaşkanlığıdönemindeMuğla’yakatkısunmakisteyenherkesleuyumlubirdönemgeçireceklerinibelirten Aras, “Biz korkudandeğil, sevgidenbesleniyoruz. Tümvatandaşlarımızlakucaklaşmayadevamedeceğiz. İlçebelediyelerimizle, muhtarlarımızla, kentkonseylerimizle, siviltoplumkuruluşlarımızlaMuğla’yakatkısunmakisteyenherkesleeşgüdümhalindeçalışarak, hemşerilerimizeenniteliklihizmetisağlayacağız. Kıymetlidostlar, SevgiliMuğlalılar, UluÖnder Mustafa Kemal Atatürk’ünışığındanayrılmayacağızveAtamızın da dediğigibibizim “tekbirşeyeihtiyacımızvardır, çokçalışkanolmak!” Çalışacağızvemutlakabaşaracağız. GelmekteolanRamazanBayramınızı da şimdidenkutluyor, bizlereçiftebayramyaşatansizhalkımızıhürmetlekucaklıyorum. Bu duyguvedüşüncelerlesizlerisevgiyleselamlıyor, büyükşehirimizlebirlikte 13 ilçevegerçekleştirilen 31 Mart Mahalliİdarelerseçimlerininhayırlaravesileolmasınıdiliyorum. Sağolun, varolun, sevgiylekalın, hoşçakalın” dedi.
Whatsapp Görsel 2024 04 01 Saat 10.50.23 2Da8D6CcWhatsapp Görsel 2024 04 01 Saat 10.50.02 Fa0Bcef5Whatsapp Görsel 2024 04 01 Saat 10.50.01 De978010Whatsapp Görsel 2024 04 01 Saat 10.50.02 060274EfWhatsapp Görsel 2024 04 01 Saat 10.50.00 812B3137Whatsapp Görsel 2024 04 01 Saat 10.50.01 8B99A93BWhatsapp Görsel 2024 04 01 Saat 10.49.59 409Fc255Whatsapp Görsel 2024 04 01 Saat 10.49.59 431Ce951

Editör: Haber Merkezi