Son günlerde sosyal medyada en çok paylaşılan, milyonların izlediği video da Abdullah Kaya isimli genç, 4 Şubat 2020'de Sinop'un Boyabat ilçesinde jandarma trafik ekipleri tarafından durduruldu. 100 promil alkollü çıkan Abdullah Kaya, ceza yazılmasına çok sinirlendi ve jandarma ekiplerine hakaretler savurdu. Oradaki yöresel dili, söyledikleri 2023 yılında birden patladı. Video, sosyal medyada 10 milyondan fazla kez izlendi ve binlerce yorum ve taklit yapıldı.

Vezirköprü ilçesinde yaşayan Abdullah Kaya hakkında 'Alkollü araç kullanmak' ve 'Görevli memura mukavemet' suçlarından işlem yapılmıştı.

Abdullah Kaya, 2020'de kaydedilen görüntülerde, amcasının MHP ilçe başkanı olduğunu iddia etse de bahsettiği kişi Turan Kaya'nın 2017 yılında MHP'den istifa ettiği ve Mart 2020 yılında vefat ettiği öğrenildi.

PEKİ ABDULLAH KAYA ŞİMDİ NEREDE ?

Abdullah Kaya’nın kendi sosyal medya hesabında 2022 yılında KAŞ’ta fotoğraflar paylaştığı görülüyor. 2022 yılında Kaş’ta bir inşaatta çalışan Kaya için Samsun Vezirköprü’de araştırmalar yaptık. Gazeteci arkadaşlarımız ve ailesine yakın kişilere ulaşarak kendisini sorduk.

2029 YILINA KADAR CEZAEVİNDE

Kaya’nın bu konu dışında çeşitli suçlardan dolayı cezaevinde olduğu, cezaevinden 2029 yılında çıkabileceği bilgisine ulaştık. Ayrıca yine görüntülerde yer alan olayla ilgili olarak 'Alkollü araç kullanmak' ve 'Görevli memura mukavemet' suçlarından yaklaşık yatması gereken 4 ay hapis cezası aldığı ve diğer cezanın üzerine eklendiği öğrenildi.

Abdullah Kaya için birçok reklam şirketinin ailesine ulaştığı, iş teklifinde bulunduğu da öğrenildi. Abdullah Kaya sosyal medya üzerinde ünlü olmasına rağmen kendisi cezaevinde olması nedeniyle, bu fırsatlardan yararlanamıyor.

NE DEMİŞTİ ?

Videoda, Abdullah Kaya isimli şahıs, Boyabat ilçesinde trafik kontrolü yapan jandarmalara ilginç sözleri ile tepki gösteriyor.

Kaya, "Öyle bi dünya yok ya sen boş konuşuyor ya, burası Boyabat sen Vezirköprü'ye gel de kontrol yaptırırlar sana. Pown pown nerden geldiğini anlayamazsın kontrolün. Burası Boyabat... ferah değil mi? Çek çek duba yok bir ... yok. Ben gidiyorum yolumdayım arkadaş beni durduruyor kafasına göre. Çek plakamı da çek çek bunu da çeksene komutan.

Çek bunu da çek 156 jandarma bakacaz komutan bakacaz sonuca. O cezaları nasıl kendiniz alıyonuz. Boyabat'a gelip size belgeleri anamı ... bakacaz. Bendeki ... siz göreceksiniz yarın torosla geldim diye cıvata sandınız herhalde benim amcam Vezirköprü ilçe başkanı Turan Gaya bakacaz. Kimin ... daha büyükmüş jandarmanın mı Turan Kaya'nın mı? Yazın cezayı 50 milyar yaz bana, kalemin kağıdın düşüyor al şunu al" ifadelerini kullanıyor.

EN ÇOK SÖYLEDİĞİ SÖZLER 

Abdullah Kaya ünlü olduğu videosunda bakacaz, benim amcam turan kaya, mhp ilçe başkanı turan kaya, amcam vezirköprü ilçe başkanı, arkadaş beni durduruyor kafasına, bakacaz komutan bakacaz sonuca, plakamı da çek çek, gibi sözler söylemesi ile büyük bir hayran kitlesi kazandı. 

Editör: Haber Merkezi