Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye Belediyesi'nin kazandığı Değirmenbaşı piknik alanı ihalesi ve önümüzdeki süreçte yapılması planlanan projelerle ilgili bilgi verdi.

2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu ile Orman Parkları Yönetmeliği’nin 10. maddesi uyarınca kapalı teklif usulüyle yapılan Değirmenbaşı mesire alanı ihalesinin kazananı Fethiye Belediyesi olmuştu.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca konuya ilişkin düşüncelerini aktardı: “Daha önceki Muğla valilerimizden Sayın Esengül Civelek’ten bir ricada bulunmuştuk. ‘Değirmenbaşı'nın Fethiye Belediyesi'ne verilmesi için yardımcı olur musunuz?’ demiştik. Sayın valimiz de o zaman konuyla çok ilgilendi. Kendisi daha sonra Cumhurbaşkanımızın başdanışmanı olarak Ankara’ya tayin oldu. O bölgede halen 4 bin 500 öğrencimiz var. O öğrencilerin korunması amacıyla ve daha sağlıklı hizmet sunabilmek için çok güzel bir projeyi hayata geçireceğiz. Aynı zamanda, bölgemizde yaşayan insanlar için bizim büyük bir mesire alanımız bulunmuyor. O bölgedeki alanı projelendirip, en kısa sürede hayata geçireceğiz. Kıran kırana bir ihale sonucunda, ihale 2,5 milyon TL ile bizde kaldı. Oradaki öğrencilerimiz ve yöre halkımız bizler için çok çok değerli. Onlar için çok güzel bir proje hayata geçireceğiz. Fethiye’nin nefes alabileceği bir alan yaratacağız. Sosyal belediyecilik kapsamında elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz. Bizim ütopik projelerimiz olmadı, her zaman insan odaklı hizmetlerde bulunduk. Çünkü insanlarımız ekonomik olarak zor durumdalar. Bizler de onları bir nebze rahatlatabilmek için yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Değirmenbaşı (1)

Editör: Haber Merkezi