ADD tarafından eğitim ve öğretime katkı sağlamak amacıyla kermes düzenlendi. Yoğun katılımın olduğu kermese Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca da ziyarette bulundu. Kermeste, gönüllüler tarafından birbirinden lezzetli ev yemekleri yapıldı. Programa katılanlar hem birbirinden leziz yemekleri tattılar, hem de eğitim ve öğretime katkı sağlamış oldular.

ADD Fethiye Şubesi Başkanı Filiz Topçu, her yıl 50 öğrenciye nakit destek verdiklerini, hayırsever gönüllülerin katkılarıyla yemek organizasyonları ve ev eşyası yardımları yaptıklarını söyledi.

Belediye Başkanı Karaca ise, “Tabii ki bizler sorumluluk makamındaki insanlar olarak nereye destek vereceğimizi ve verdiğimiz desteklerin nereye gittiğini çok iyi biliyoruz. Bugün yine çok başarılı hizmetler yapan ADD Başkanımız Sayın Filiz Topçu başta olmak üzere, ADD'nin faaliyetlerine katkı veren herkese çok teşekkür ediyorum. Pekçok öğrenciye burslar veriyorlar. ADD çatısı altında üniversitedeki öğrencilerle birlikte çok başarılı çalışmaları var. Ben de hem Dernek üyesi olarak, hem de Belediye Başkanı olarak elimden gelen desteği vermeye gayret ediyorum. ADD ile geçen 5 yılda son derece uyumlu çalışmıştık. Önümüzdeki 5 yıllık süreçte de kendileriyle birlikte güzel hizmetler yapmak istiyoruz ve öğrencilerimiz için yapabileceğimiz ne varsa yapacağız. Biz de belediye olarak kurmuş olduğumuz dernek vasıtasıyla 500 kadar öğrenciye destek oluyoruz. Önümüzdeki günlerde gençlerimiz için çok güzel hizmetlerimiz olacak. Onlar için kitap evleri açacağız. Ayrıca, kuracağımız Gençlik Merkezi için 50-60 milyon değerinde bir yer kamulaştırmıştık. Bu Gençlik Merkezi'nin projesi bitti, ruhsatları alındı. Önümüzdeki günlerde ihalesine çıkacağız. Burada ekonomisi iyi olmayan, zeki öğrenciler için destek sağlayacağız. Gençlik Merkezi bünyesinde kütüphane ve kafe de olacak. Bu projemizi seçim kampanyamız boyunca da halkımıza anlatmıştık. En kısa zamanda bu projeyi hayata geçireceğiz. Bugünkü kermese katkı veren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. 
Add Kermes Ziyaret (8)Add Kermes Ziyaret (7)Add Kermes Ziyaret (5)Add Kermes Ziyaret (4)Add Kermes Ziyaret (2)

Editör: Esra Kapıcı