Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde eğitim-öğretimini sürdüren ve aynı zamanda üstün zekalı öğrencilerin eğitim gördüğü Muğla Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM), ortaokul öğrencilerinin hazırladığı 12 projesi, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu 2204 ortaokul araştırma projelerinde ortaokul kategorisinde Ege Bölge finaline davet edildi.

Muğla BİLSEM, bu sayı ile Türkiye geneli en fazla davet alan 4'üncü okul oldu. Muğla BİLSEM ayrıca, il genelinde davet alan 17 projeden 12'sine sahip olarak Muğla'nın proje başarısının yüzde 70'ini de sırtladı.

70 proje başvurusundan 12'sinin finale kaldığını belirten Muğla BİLSEM Müdürü Bekir Cevizci, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Finale kalan 12 projenin her biri, öğretmenlerimizin rehberliğinde, öğrencilerimizin ne kadar parlak ve yenilikçi fikirlere sahip olduğunu kanıtlamıştır. Sadece finale kalan projelerle sınırlı değil; her başvuru, okulumuzun bilim ve eğitimdeki mükemmeliyetini yansıtmaktadır. Başvuru yaptığımız 70 projeden her biri öğrencilerimizin gelişiminde önemli bir adım ve gelecekteki başarıları için sağlam bir temel oluşturacaktır. Muğla'da bilimsel çalışmaların hak ettiği yere gelebilmesi için, bu tarz başarıların en üst seviyede desteklenmesini bekliyoruz” dedi.

Editör: Haber Merkezi