Menteşe ilçesi Atatürk Bulvarı İl Emniyet Müdürlüğü önünde gerçekleşen programda il ve ilçe teşkilatları yöneticileri, milletvekilleri, belediye başkan adayları ve partililer hazır bulundu. Tecrübeleri ile Muğla’nın emrinde olduklarının altını çizen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, belediye başkan adaylarının yıllardır çözülemeyen sorunları ortadan kaldıracak projelerinin hazır olduğunu söyledi. Muğla’ya yapılan yatırımları da anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyanın gözbebeği olan Muğla’nın hak ettiği seviyelere ulaşamadığını vurguladı.Muğla Mitingi Erdoğan 2

Muğla’nın her alanda Türkiye Yüzyılı vizyonuna uygun adımlarla ilerlemesi gerektiğinin altını çizen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhur İttifakı’nın tüm adaylarını sahneye davet etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı MHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhammet Kökten ve Seydikemer Belediye Başkanı aynı zamanda Cumhur İttifakı AK Parti Seydikemer Belediye Başkan Adayı Bayram Önder Akdenizli’yi meydandan bulunan binlerce kişiye tanıttı.Whatsapp Görsel 2024 03 03 Saat 18.24.53 E4716120Whatsapp Görsel 2024 03 03 Saat 18.24.53 98734CcbMiting

GÖNLÜMÜZ MUĞLA'DAN HİÇ AYRILMADI

Alkışlar eşliğinde sahneye davet edilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bizim gönlümüz Muğla'dan hiç ayrılmadı. Bunun için hamdolsun her hizmette mührümüz var, damgamız var. Fırsat buldukça Marmaris'teki devlet misafirhanesinde dinlenmeye çalışan kardeşiniz olarak kendimi fahri Muğlalı olarak görüyorum. Muğla'daki oy oranlarımız için tüm Muğlalılara teşekkür ediyorum. Demokrasi ve kalkınma atılımların meyvesini, ülkemizi 21 yılda 3 kat büyüterek, insanımızın özgüvenini artırarak aldık. Kimseyi ötekileştirmedik. Her kesimden vatandaşımızı kucakladık, hizmet ettik. Muğla Yörüklerinin ve Türkmenlerinin mağduriyetlerini iz ortadan kaldırdık. Kürt kardeşlerimizin hakkını biz savunduk. Biz bu ülkeyi 81 milyonun tamamı ile kucakladık. Sanayisi ile ticareti ile turizmi ile her alanda üreten insanımızı destekleyip teşvik ettik. Altyapısı gelişen, potansiyeli harekete geçen Türkiye'nin bereketinin en yakın şahidi Muğla'mızdır. Çeyrek asır önceki Muğla ile bugünkü Muğla'yı yan yana koyun, arada büyük fark göreceksiniz” diye konuştu.
Muğla Mitingi Erdoğan 1

MUĞLA HAK ETTİĞİ YERDE DEĞİL

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Muğla'nın delikanlıları geçim için gurbete giderdi. Muğla şimdi bırakın Türkiye'yi dünyanın göz bebeği hale gelen şehre dönüşüyor. Muğla hak ettiği yerde değil. En büyük engel ise bu şehri büyükşehir belediyesini yöneten zihniyet... Hiçbir şey üretmeyip Muğla'yı köy görüntüsünde tutanlar projelerimizi engellemek için ellerinden geleni yaptı. Muğla Belediyesi'nin engellediği projeleri üst üste koysanız bir Muğla daha çıkar. Bugün turizm ve tarımda Antalya gerisinde kalmışsa tek sebebi bu zihniyet ve onun temsilcileridir. Bu seçimlerde Muğla büyükşehir belediyesi için Aydın hocamızı aday gösterdik. Akademide, siyasette saygın, çözüm odaklı isimler arasında yer alan isimdir. Muğla'mızı diğer alanlarla Türkiye Yüzyılı vizyonumuza uygun adımlarla ilerlemesini istiyoruz.

Muğla ile birlikte Türkiye haritasının tamamını Cumhur İttifakı'nın renkleri ile boyamaya var mısınız? Şu an rakamı aldım, 50 bin kişi var” dedi.

YENİ KALKINMA HAMLESİNİN STARTINI SANDIKTA VERECEĞİZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasının son bölümünde, “31 Mart'ta milli irade bayramını ilan edeceğiz. İkinci asra yakışır yeni kalkınma hamlesinin startını sizlerle sandıkta vereceğiz. Ülkemize en büyük müjdemiz bu olacak. İktidara geldiğimiz günden bu yana 122 milyar lira tutarında kamu yatırımı yaptık. İhtiyaç sahibi vatandaşlara 4 milyar lire kaynakla destek olduk. Kentsel dönüşüm kapsamında 4 bin 455 bağımsız bölümün dönüşümünü gerçekleştirdik. 90 km'den devraldığımız bölünmüş yol uzunluğunu 463 km'ye çıkardık. Şehrimizin pek çok yerinde devam eden çalışmaları tamamlayıp hizmete açacağız. 5 milyon yolcu kapasitesine ulaşan Dalaman, 4 milyon yolcu kapasitesine ulaşan Bodrum Havalimanı'nı yeniledik. Muğla'da gerek bizim gerek Aydın hocamızın pek çok projesi var” ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi