Erdoğan, emeklilerle ilgili temmuz ayını işaret ederek "Yılın ilk 6 ayındaki enflasyona göre emekli maaşlarını masaya yatıracağız." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa'da düzenlenen mitingde emekliler için önemli açıklamalarda bulundu. Emekli maaşları düzenlemesi için Temmuz ayını işaret eden Erdoğan, “sitem eden her vatandım haklıdır” dedi.

"TEMMUZDA EMEKLİ MAAŞLARINI MASAYA YATIRACAĞIZ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında, “Avrupa'sından, ABD'sine herkesin kontrol altına almaya çalıştığı enflasyonla biz de mücadele ediyoruz. Emeklilerimizin bayram ikramiyelerini artırdık. Ayrıca 5 bin lira ödemede bulunduk. Temmuzda yılın ilk 6 ayındaki enflasyona göre emekli maaşlarını masaya yatıracağız. Memurlara ek gösterge uygulamasını genişleterek düzenlemenin hazırlıkları tamamlandı. Küçük esnafların prim gün sayısı için de çalışıyoruz” dedi.

"SİTEM EDEN HER VATANDAŞIM HAKLIDIR"

Erdoğan, “Emekli maaşlarında, asgari ücrette ara artış istekleriyle karşılaşıyoruz. Yatırım bütçemizin tamamını, eğitime veya sağlığa ayıracağımız bütçenin tamamını tahsis etsek bile yetmeyeceğini takdir edersiniz. Yaşadığı sıkıntılardan dolayı sitemlerini dile getiren her vatandaşım sonuna kadar haklıdır. Çalışanların ve emeklilerin kayıplarını nasıl telafi edeceğiz? Bunu daha çok çalışarak, üreterek yapacağız" diye konuştu.

Editör: Haber Merkezi