Yeşilüzümlü’de her sene düzenlenen Dastar ve Kuzugöbeği Mantar Festivalinin bu sene de rengârenk geçmesi için hazırlıklar tamamlandı. 19 Nisan Cuma günü başlayacak festival, 21 Nisan Pazar gecesine kadar sürecek.

Her gün dolu dolu
geçmesi beklenen festival kapsamında davul zurna ve delbek şovları, bando gösterisi, Yeşilüzümlü İlkokulu halk oyunları gösterileri, Sirtaki ve Ege dansları gösterisi, çeşitli yarışmalar, fotoğraf sergileri yer alacak. Etkinlikler; çocuk oyunları ve dans yarışmalarıyla  devam edecek.  Cuma akşamı saat 20:00'de belediye sanatçıları Ali Tunç ve Adem Kazan sahne alacak.

Festivalin ikinci gününde saat: 10.30’da antik kent Kadianda’ya yürüyüş, saat: 11.00’de ise Dr. Kenan Akbaş ve Rıfat Özdemir tarafından sunum gerçekleştirilecek. Saat: 14.00’de TV programcısı, aşçı Elif Korkmazel idaresinde yemek yarışması yapılacak. Cumartesi günü etkinlikler çocuk oyunları, dans yarışmaları ile devam edecek. Cumartesi akşamı saat: 21.00’de Sakiler Grubu sahne alacak.

Festivalin son günü de yine dolu dolu geçecek. Pazar günü boyunca çocuk oyunları ile dans yarışmalarının yapılacağı festivalde Dağların Sultanları, Beşkaza’nın Sultanları, Sirtaki ve Ege Dans grubu, Kırgızistan Darikan dans grubu performans gerçekleştirecekler. Festival, Pazar akşamı saat: 21.00’de Sakiler ve Saykolar Grubu'nun sahne alacağı konserle sona erecek.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca yaptığı açıklamada; “13. Dastar ve Kuzugöbeği Mantar Festivali her sene olduğu gibi yine rengârenk geçecek. Gün boyu standların açık olacağı, geleneksel davul zurna ve delbek sanatçılarının yanı sıra, çeşitli etkinliklerin de izlenebileceği festivali, akşam konserlerimizle taçlandıracağız. Bu vesileyle herkesi bu güzel festivalimize bekliyoruz” dedi.

Whatsapp Görsel 2024 04 18 Saat 16.16.54 64A2593FWhatsapp Görsel 2024 04 18 Saat 16.16.53 A699D3Ff

Editör: Esra Kapıcı