Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Osman Koray Ertaş,  ALZ Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Alagöz tarafından açılan fuar, 28-29 Haziran 2024 tarihlerinde 2 gün sürdü. Fuarda DOC Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği tarafından alınan stant, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) tanıtım standıyla yan yana yer aldı.

Whatsapp Görsel 2024 07 04 Saat 16.17.11 47406061 DOC Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Kurucu Hekimi Özgür Yürük’ün de katıldığı fuarda DOC tedavi ve konaklama hizmetlerinin yanı sıra Fethiye’nin sağlık turizmi potansiyeli de tanıtıldı. Fethiye’nin tarihi ve turistik mekanlarına ilişkin tanıtım görseli ve broşürler katılımcılara dağıtıldı. Sağlık kuruluşları ve acentelerle yüz yüze görüşmeler gerçekleştiren fuarda, işbirlikleri kurulmasına yönelik görüş ve öneriler paylaşılarak yeni iletişim kanalları açıldı.
Whatsapp Görsel 2024 07 04 Saat 16.17.12 9Bd43365Fuara katılım sürecinde verdiği desteklerden dolayı Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür eden DOC Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Kurucu Hekimi Özgür Yürük, oldukça başarılı bir fuarı geride bıraktıklarını belirterek, aldığı geri dönüşlerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yan yana yer aldıkları Fethiye standında Fethiye’nin tanıtımına katkı veren sağlık firmalarına da teşekkür eden Kurucu Hekim Özgür Yürük, “DOC Poliklinik olarak, diş hekimliği alanındaki yenilikleri ve gelişmeleri  yakından takip ederek kaliteli hizmet anlayışını benimseyip hasta memnuniyetini en üst seviyeye çıkartmayı hedefliyoruz. Bu noktada yurt dışı fuarlarını çok önemsiyor, polikliniğimizde verdiğimiz hizmetlerin yanı sıra Fethiye’mizin sağlık turizmi potansiyelini tüm dünyada tanıtmayı görev ediniyoruz. Londra’da bu hedefler doğrultusunda kapsamlı bir tanıtım yaptık. Fethiye’nin tanıtımına ayrıca özel zaman ayırdık. Sağlık turizmi, Fethiye’mizin yıllardır gerçekleştirmeye çalıştığı, turizmin 12 aya yayılması sürecinin en önemli ayaklarından biri. Büyük bir potansiyel barındırıyoruz ve bu potansiyelimizi dünyaya tanıtarak çok daha fazla misafirimizi ilçemizde ağırlamak istiyoruz.” dedi.Whatsapp Görsel 2024 07 04 Saat 16.17.10 A44C8462Özellikle İngiltere’de Türkiye sağlık turizmine karşı ciddi negatif propaganda yapıldığını vurgulayan Yürük, “Öncelikle hedefimiz bu negatif propaganda ile mücadele etmekti. Ülkemizde gerekli yeterliğe sahip olmadan sağlık hizmeti veren yerlerin engellenmesi kadar Türkiye’de sağlık hizmeti alacak misafirlerimizin bilinçlendirilmesi de çok önemli. Tedavi için gelen misafirlerimizin hekimlerin ne kadar tecrübeli olduklarını, sağlık kuruluşlarının akreditasyonlarını ve bu tedaviyi vermekte yetkin olup olmadıklarını sorgulamaları gerekiyor. Sadece internette yer alan pozitif bildirimler ya da öncesi-sonrası fotoğraflar hastalarımızı yanıltabiliyor. Bu anlamda, bir hastanenin gerçekten bu alanda yetkin olup olmadığı mutlaka sorgulamalıdır. Fuara katılım sürecimizde desteklerinden dolayı Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’na, Londra Büyükelçimiz Osman Koray Ertaş’a ve ALZ Yönetim Kurulu Başkanımız Cihat Alagöz’e tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. DOC ekibi olarak burada Fethiye için sağlık turizmine katkı vermekten mutluluk duyuyoruz. “ diye konuştu.

Whatsapp Görsel 2024 07 04 Saat 16.17.11 895A664EDoc Fethiye Turizmine Büyük Bir Katkı (2)Doc Fethiye Turizmine Büyük Bir Katkı (1)

Editör: Sedat Ünal