Likya İş İnsanları Derneği (LİİDER) tarafından Fethiye Jiva Beach Resort’da düzenlenen programa Ekonomist Murat Sağlam katıldı. LİİDER üyelerine yeni ekonomi modelini anlatan Sağlam, kamuda tasarruf ve yatırım ile ilgili konuştu. Yoğun katılımın olduğu programa Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı ve Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Kemal Hıra ve İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şubesi Meclis Başkanı Onur Ugan ve LİİDER üyeleri katılım gösterdi. Likya İş İnsanları Derneği Başkanı Volkan Büber ise katılımcılara teşekkür etti.Ekonomist Sağlam, Li̇der Üyelerini Bilgilendirdi (3)“Yeni Bir Ekonomi Politikası Var”

Ekonomist Murat Sağlam yaptığı açıklamada, “Önemli bir seçim dönemi geçirdik. Şimdi, bizi 4 sene seçimsiz bir dönem bekliyor. Yeni bir ekonomi politikası var. Seçimden önce 2023’den sonra bu ekonomik politikaların sonuçlarını konuşacağız. Gidişatını konuşacağız… Para politikasında önemli bir değişiklik var. Değişiklik yapılacak ki hatta bu gün tasarrufla ilgili Sayın Bakan Şimşek’in açıklaması oldu. Bunun gidişatı ekonominin gidişatı ile ilgili.  Enflasyonun düşüp düşmeyeceği ne zaman düşeceği bunların gidişatı… Şuanda baskılı bir kur var. Kurlar burada kalacak mı kalmayacak mı işte dünya ekonomisinin bize olan etkisi ne olacak tüm bunları bugün toplantıda değerlendirdik” şeklinde konuştu.

“Türkiye’de Tasarruf Yapmak Gerekiyor”

Açıklamasını sürdüren Sağlam, “Ben aynı zamanda Finansal Okuryazarlık ve İletişim Derneği Yönetim Kurulu üyesiyim. Türkiye’de tasarruf yapmak gerekiyor. Kamuda başlamak üzere bireylerin de tasarruf yapması gerekiyor. Biz şöyle öneriyoruz, Her ay az az bir şekilde bir parayı kenara ayırıp bunu dağıtmak… Sermaye piyasalarına dağıtmak ve bunu uzun vadeli olarak bakmak yatırımcılar için iyi olacaktır. Bugün önemli açıklamalar yapıldı. Kamu tasarruflarının devamı gelmesi gerekiyor” diye konuştu.

“Faizler Yüksek, TL Olarak Yatırım Yapılmalı”

Yatırım tavsiyesi veren Sağlam, “Yatırım için ise sepet yapılması gerektiğini öneriyorum. Daha çok TL olarak çeşitli yerlere yatırıp yapılmalı. Seçimden önce döviz ön plandaydı fakat şuan yüksek faizlerden dolayı TL olarak yatırım yapmak ön planda. Likya İş İnsanları Derneği (LİİDER) Başkanı Volkan Büber ise katılımcılara teşekkür ederek derneğin etkinliklerinin devam edeceğini belirtti” dedi.
Ekonomist Sağlam, Li̇der Üyelerini Bilgilendirdi (16)Ekonomist Sağlam, Li̇der Üyelerini Bilgilendirdi (15)Ekonomist Sağlam, Li̇der Üyelerini Bilgilendirdi (9)Ekonomist Sağlam, Li̇der Üyelerini Bilgilendirdi (13)Ekonomist Sağlam, Li̇der Üyelerini Bilgilendirdi (6)Ekonomist Sağlam, Li̇der Üyelerini Bilgilendirdi (8)Ekonomist Sağlam, Li̇der Üyelerini Bilgilendirdi (5)Ekonomist Sağlam, Li̇der Üyelerini Bilgilendirdi (2)

Editör: Onur Çadır