Bakırcı “72 kişilik altyapıyı 800 kişiye çıkardık. Çocuklarınızı hiç mi sevmiyorsunuz, Sadece Alim Karaca ve Esnaf Hastanesi’nin katkıları ile olmuyor, herkesin desteği lazım” ifadelerini kullandı.

"7 haftadır mağlubiyet yüzü görmeyen Fethiyespor'da Başkan Esat Bakırcı, değerlendirmelerde bulundu. Bakırcı, Ramazan Ayı'nı kutlamasıyla başladığı konuşmasında, zor kura çektiklerini, bunun kendilerini biraz zorladığını ancak Selahaddin Hoca'nın gelmesiyle bir ivme kazandıklarını belirtti. Bakırcı, "7 maçtır yenilmiyoruz, bunu da yıl sonuna kadar devam etmesini istiyoruz. Hiç olmazsa deplasmanlarda yenilmemek istiyoruz. 1 puan bize yeterlidir, puan puandır. Güçlü bir takım. Son 5 dakikada gelen gol hepimizi üzdü ama yapacak bir şey yok. Ligimiz devam ediyor. Önümüzde Uşak maçı var. Uşak maçına da aynı şekilde hazırlanıyoruz. Hiçbir zaman Uşak'ı küçümsemiyoruz. Fethiyespor'un bu sene bitirebileceği en yukarıdaki yerde bitirmesini istiyoruz. Play-off hakkını kaybettik, ama nasıl kaybettik, şöyle bir toparlarsanız: Buradaki beraberlik dışarıda aldığımız şanssız beraberlik bizi bundan uzaklaştırdı. Daha iyi gitmek için daha iyi şeyler yapmak lazım” dedi.Whatsapp Görsel 2024 03 12 Saat 15.08.00 1Fec339E“Çocuklarınızı hiç mi sevmiyorsunuz”

Fethiyespor Başkanı Esat Bakırcı Fethiyespor’un bu ekonomi ile zor ayakta durduğunu belirtti. Bakırcı “Bunu daha önce de söylüyorum: Ekonomi, ekonomi, ekonomi. Bizim ekonomimiz Fethiyespor'u zor idare ediyoruz. Sadece Belediye Başkanı Alim Bey'in ve Esnaf Hastanesi’nin katkılarıyla olmuyor. Bu ligte mücadele etmek için iyi yerlere gelebilmek için şehrin katkısı, diğer resmi kuruluşlardan ve devletin katkısıyla beraber, belediyenin biraz daha katkısının fazla olması lazım, onu da açıkça söylüyorum. Bunların hepsi birbirinden geçiyor. Bizim bir Iğdır'la, Kastamonu'yla, Erzincan'la mücadele edemememizin sebebi bunlar. Kolay değil, bunların hepsinin giderleri 100 milyon civarında. Biz bunun yarısına bile razıyız, ama onu da bulamıyoruz. Bizim de gücümüze gidiyor. Bu kadar borcun içinden buraya kadar geldik. Ligde olabildiğince en iyi yere getirmek istiyoruz. Daha iyi şeyler yapmamız lazım. Fethiye için biz çok şeyler bekliyoruz. Şurada 72 kişilik altyapıyı  800 kişiye çıkardık. Bunlar yeterli değil mi arkadaşlar? O çocuklara burada spor yaptırmak, bırakın bunları, çocuklarınıza katkı verin. Çocuklarınızı hiç mi sevmiyorsunuz? Ellerinde birer laptop, birer telefon, bununla geçiriyorlar. İyi şeyler yapsınlar; spor yapan çocuktan zarar gelmez. Futbolcu olmayabilir, hepsi  futbolcu, basketbolcu, voleybolcu olacak değil. Ama bunların hepsi eğer spor yaparlarsa ülkemize çok iyi bir şekilde faydalı olurlar. Bütün amacım bu, o yüzden bu Fethiyespor'a hizmet ediyorum. Şu takımın yaşamasını istiyorum. En üst yerlerde olmasını istiyorum; destek bekliyorum." İfadelerini kullandı. 

Editör: Sedat Ünal