Fethiye’de, sanayi esnafının olası bir hafif yaralanma konusunda acil ve hızlı müdahale edilebilmesi için Fethiye Belediyesi tarafından açılan “Sağlık İşleri Müdürlüğü Reviri” hafta içi her gün hizmetini sürdürüyor. Sağlık reviri hizmetinin yanında Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi bugün ücretsiz sağlık taraması hizmeti verdi. Esnafların talep ve isteklerini yerine getirdiklerini belirten Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, “Esnafların şeker, tansiyon ölçümleri yapıldı. Bundan sonra esnaf hastanesiyle belediye belli aralıklarla beraber çalışacak. Hafta içi her gün sağlık evi açık olacak.  Tüm tedaviler de ücretsiz şekilde yapılıyor” diye konuştu.Esnaf Hastanesi’nden Sanayi Esnafına Sağlık Taraması (10)“Tüm Tedaviler Ücretsiz Şekilde Yapılıyor”

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, “Sanayi bölgesinde esnaflarımızın küçük yaralanmalara karşı talepleri oldu. Bizde bu durumu Alim başkana ilettik. Bir sağlık reviri açarsak çok iyi olacağını söyledik. Oda bizi ve esnaflarımızı kırmadı ve sağlık evi açtı. Esnafların sorunlarına duyarsız kalmadı. Burada 2 personel görev yapıyor. Esnaflarımız çok memnun. Ayakta tedavi olmada sorunları vardı. Böylelikle o sorunu da çözmüş olduk. Aynı zamanda Esnaf hastanemizle de ortak çalışıyoruz. Esnaf hastanesi de bugün sağlık taraması yapıyor. Esnafların şeker, tansiyon ölçümleri yapıldı. Bundan sonra esnaf hastanesiyle belediye belli aralıklarla beraber çalışacak. Hafta içi her gün sağlık evi açık olacak.  Tüm tedaviler de ücretsiz şekilde yapılıyor” diye konuştu.

“Esnaflara Çok Büyük Faydası Olacak”

Sanayi esnaflarından Osman Beder ise, “Bu kliniğimize buraya yapılmasında emeği geçen başta Alim Karaca’ya ve Esnaf Odası başkanımız Mehmet Soydemir’e çok teşekkür ediyoruz. Eskiden ufak tefek iş kazalarında hastaneye gidiyorduk. Şimdi bu olanak bizim ayağımıza geldi. Esnaflara çok büyük faydası olacak. Bugünde kan tahlillerimiz yapıldı, tansiyon ve şeker ölçümü yapıldı. Kesik ve iğne işlemlerimizde yapılacağını öğrendik. Esnaf arkadaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Whatsapp Görsel 2024 04 18 Saat 14.02.51 Bfff813A“Sanayi Esnafımızı Ziyaret Edip, Genel Sağlık Taraması Yapıyoruz”

Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi doktorlarından Burak Korkmaz, “Bugün esnaf odası başkanımızın sayesinde geldik. Aralıklara sanayi esnafımızı ziyaret edip, genel sağlık taraması yapıyoruz. Hastaların tansiyon ve kan şekerine bakıyoruz. Ayrıca akıllarına takılan soruları cevaplandırıyoruz. Yönetimin aldığı kararla çevre mahallere de gitmeyi planlıyoruz. Bize bu fırsatı veren kişi ve kurumlara teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.
Esnaf Hastanesi’nden Sanayi Esnafına Sağlık Taraması (3)
Esnaf Hastanesi’nden Sanayi Esnafına Sağlık Taraması (15)Esnaf Hastanesi’nden Sanayi Esnafına Sağlık Taraması (13)Esnaf Hastanesi’nden Sanayi Esnafına Sağlık Taraması (12)Esnaf Hastanesi’nden Sanayi Esnafına Sağlık Taraması (8)Esnaf Hastanesi’nden Sanayi Esnafına Sağlık Taraması (6)Esnaf Hastanesi’nden Sanayi Esnafına Sağlık Taraması (5)

Editör: Onur Çadır