Bu amaçla, her gün Çatalarık Sosyal Tesisleri’nde yaklaşık 1500 kişiye iftar yemeği verilecek. Ayrıca, bir yandan iftar yemeği verilirken, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım kolisi dağıtımı da gerçekleştirilecek. Yardımseverlerle işbirliği halinde, ihtiyaç sahiplerine yardımlar ulaştırılacak.

Fethiye Belediyesi’nin aşevinde hazırlanan yemekler, Ramazan ayının ilk gününden itibaren iftarda vatandaşlara sunuluyor. Çatalarık Sosyal Tesisleri’nde her gün yüzlerce vatandaş sıcak yemeklerle iftar yapıyor. Fethiye Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü’nün organizasyonunda gerçekleşen iftar yemeklerine Başkan Alim Karaca da katılıyor.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Fethiye Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürü Ali Rıza Kıroğlu, “Yapmaya devam ettiğimiz sosyal yardımların yanı sıra, Ramazan ayıyla beraber yurttaşlarımıza her gün iftar vereceğiz. Aşevimizde kendi ekiplerimizce yaptığımız yemekleri yurttaşlarımıza sunmayı planladık. Halkımız geçen yıllarda bu organizasyona büyük ilgi göstermişti. Aşevimize destekte bulunan hayırseverlere de ayrıca teşekkür ediyoruz. Ramazan ayının son iftarına kadar yemeğimiz çıkmaya devam edecek” dedi.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca; “Bu yıl Ramazan ayının ilk iftarını yurttaşlarımızla birlikte aşevimizde yapıyoruz. Burada kurduğumuz aşevimiz her gün yurttaşlarımıza sıcak yemek servis edecek. Aynı zamanda ihtiyaç sahiplerine de gıda ve diğer ihtiyaçları konusunda destek olmayı sürdüreceğiz. Bizler yardım kolilerimizi zaten ulaştırıyoruz. Fakat Ramazan sofrasında benim de katkım olsun diyen hayırsever vatandaşlarımız varsa, onlar da desteklerini bize ulaştırabilirler. Bu vesileyle herkese hayırlı ramazanlar diliyorum” dedi.

Hayırseverler Fethiye merkez, Göcek, Karaçulha belediye hizmet binalarına, Günlükbaşı “Kalpler Birlikte” mağazasına ve Çatalarık Sosyal Tesisleri’ne yardım kolilerini bırakabilecekler.

Editör: Esra Kapıcı